header.jpg

Kolorowe skarpetki w  naszej szkole,  czyli…?

Utworzono: środa, 31, marzec 2021

31.03.21 skarpetki1

Również w tym roku z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa przypadającego na 21 marca, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Zespół nauczycieli wspomagających przygotował dla uczniów edukacyjny zestaw informacyjny w formie prezentacji multimedialnej, a także  aktywności związane z obchodami ww. święta.

31. 3.21 skarpetki2

Przypomnijmy ,że celem działań jest promowanie edukacji włączającej, kształtowanie u uczniów postaw prospołecznych, tolerancji, akceptacji, zrozumienia i empatii wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Tak, więc w tym roku zadaniem klas 4-8 podczas lekcji wychowawczych online było wykonanie  zdjęcia  klasowych skarpet- nie do pary, uczniowie mogli przesłać także zdjęcia skarpet swoich najbliższych włączających się w tę akcję. 

310321 skarpetki 3

W klasach 0-3 jak i na świetlicy szkolnej  zawrzało od kreatywności, dzieci przyszły do szkoły w dwóch innych skarpetach, ponadto tworzyły  swoje projekty oraz zostały zapoznane z książką  pt. „ Mój młodszy brat”M.Kraejwska, B. Orliński pozycja opisująca historię chłopca z Zespołem Downa.

Wybranych zajęciach odbyły się warsztaty w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja- Przygody Kolorowej Skarpety.

Serdecznie zapraszamy do foto relacji

 

Życzymy wszystkim naszym uczniom wraz z Rodzinami,

zdrowych,  radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych

Nauczyciele wspomagający