header.jpg

11 Listopada

Utworzono: sobota, 06, listopad 2021

061120211

Dnia 11 listopada kolejny raz obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji grupa uczniów naszej szkoły, z klas: 5a, 5b i 5c zaprezentowała w formie on-line program słowno-muzyczny, nad przygotowaniem którego czuwali nauczyciele: Agnieszka Fortuna, Monika Kucińska, Wiesława Milanowska i Martyna Reszczyńska.

061120213

Słowem i pieśnią wykonawcy opowiedzieli o wieloletnich walkach Polaków z zaborcami, które po 123 latach niewoli zakończyły się odzyskaniem niepodległości. Występy uczniów wzbogaciła scenografia, przepełniona symbolami i barwami narodowymi, a także okolicznościowa prezentacja, w której na tle muzyki pojawiały się obrazy i teksty związane z tematyką programu.

061120212

Na koniec uczniowie i nauczyciele oglądający program zostali zaproszeni do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. To pozwoliło na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z całą społecznością szkolną i umożliwiło jednoczesne włączenie się wszystkich nauczycieli i uczniów we wspólny śpiew, będący wyrazem naszego patriotyzmu.

061120214

Realizacja programu bez udziału publiczności była zarówno dla uczniów, jak i dla przygotowujących ich nauczycieli, głębokim przeżyciem i nowym doświadczeniem. Młodzi artyści wykazali duże zaangażowanie, aby jak najlepiej dotrzeć do odbiorców i swoim przekazem uświadomić im tę prawdę, którą głosi jedna ze śpiewanych pieśni, że Niepodległość, to słowo najważniejsze.