header.jpg

Powiatowy konkurs małych form ludowych „Zlot Folk”

Utworzono: czwartek, 27, październik 2022

27102022 2

21 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym konkursie małych form ludowych „Zlot Folk” zorganizowanym przez Sochaczewskie Centrum Kultury.

Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie prezentacji konkursowej bazującej na twórczości ludowej. Zespoły mogły prezentować śpiew, taniec, zabawy, obrzędy, zwyczaje czy wyliczanki ludowe. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: „Wesołe nutki” z klas 2-3 oraz zespół „Fermata” w składzie Julia Bochyńska, Maria Włodarczyk, Marta Bednarz, Pola Misiak oraz Tymoteusz Danecki z klas 4-5 przygotowane przez panie Renatę Kołodziejak i Agnieszkę Fortunę.

27102022 1

Prezentacje konkursowe inspirowane twórczością ludową oceniała między innymi pani Joanna Milczarska – instruktor, choreograf tańców ludowych związana z Regionalnym Zespołem Pieśni SANNIKI, obecnie prowadząca zajęcia w Zespole Pieśni i Tańca MODROKI Gostynin, w Dziecięco-Młodzieżowym Zespole Pieśni i Tańca PACYNA i w Dziecięco-Młodzieżowym Zespole Pieśni i Tańca BEDLNO. Komisja konkursowa doceniła talent i muzykalność wszystkich uczestników konkursu i postanowiła przyznać I miejsce naszemu zespołowi „Wesołe nutki” w kategorii dzieci młodszych oraz II miejsce zespołowi „Fermata” w kategorii dzieci starszych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy i nagrody.

Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!