header.jpg

„Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości”

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2022

ak DSC02321

Uczniowie klas młodszych rozpoczęli przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości już 2 listopada. Przez kolejne dni realizowali różnorodne zadania zawarte w projekcie edukacyjnym „Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości” opracowanym przez nauczycieli klas 1-3.

Jednym z projektowych zadań była wizyta w Bibliotece Publicznej w Teresinie, gdzie dzieci wyszukiwały informacje na temat historii swojej Ojczyzny, wielkich Polaków, ciekawostek przyrodniczych. Wysłuchały też fragmentów książki Jana Ołdakowskiego pt.: „Mój pan woła na mnie Pies”, opowiadającej o Józefie Piłsudskim.

Były też organizowane spacery do miejsca pamięci narodowej, pomnika ku czci rozstrzelanych więźniów Pawiaka, który znajduje się przy stacji kolejowej. Dzieci oglądały również film edukacyjny pt.: „Kasztanka” i wykonywały zadania z kodowania godła i granic Polski.

ak DSC02334

Powstawały różne prace plastyczne związane z naszymi symbolami narodowymi, plakaty i „mapy myśli”. Zostały także wykonane kotyliony, które 10 listopada uczniowie przypięli do galowych strojów, aby podkreślić wyjątkowy charakter tego święta.

Efekty pracy dzieci można zobaczyć na wystawie umieszczonej na drugim piętrze szkoły.

ak DSC02331

10. listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie klas młodszych wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

ak DSC02324

Tak realizowane Obchody Narodowego Święta Niepodległości dały uczniom możliwość zdobycia wiedzy o Polsce i jej historii, a także stworzyły okazję do współpracy, twórczego działania, jak również wspólnego przeżywania tak ważnych państwowych uroczystości.

Nauczyciele klas 1-3