Sukcesy siatkarek i siatkarzy w powiecie!

Utworzono: wtorek, 03, marzec 2015

DSC04711

Dnia 18 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej w Paprotni odbyły się powiatowe zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt.

W rozgrywkach wzięło udział 6 szkół z powiatu sochaczewskiego (SP Rybno, SP Janów, SP nr 4 Sochaczew, SP Kozłów Biskupi, SP Paprotnia i SP Teresin). Po losowaniu SP Teresin znalazła się w grupie ze szkołami z Rybna i Kozłowa Biskupiego. W pierwszym meczu nasze dziewczęta pokonały Rybno 2:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz z Kozłowem Biskupim. Zwycięstwo w grupie spowodowało, że nasza szkoła trafiła w finale na wymagającego przeciwnika jakim była SP z Paprotni. W pierwszym secie, po początkowym prowadzeniu dziewcząt z Teresina, prowadzenie objęła szkoła z Paprotni. Końcówka seta należała jednak do szkoły z Teresina. Drugi set wygrała szkoła z Paprotni. Trzeci, decydujący set był bardzo emocjonujący, ale dzięki lepszej zagrywce i większej odporności psychicznej zwycięstwo odniosła SP z Teresina wygrywając mecz (2:1).

Reprezentacja dziewcząt z Teresina awansowała do rozgrywek międzypowiatowych.

10. Małgorzata Kaczmarek,kl. V c

Dwa dni później do rywalizacji stanęli nasi chłopcy. Na zawody powiatowe awansowały drużyny z Rybna, Kozłowa Biskupiego, Sochaczewa (SP nr 4), Paprotni i Budek Piaseckich. W grupie „A” rozegraliśmy spotkania z Paprotnią i Kozłowem awansując z pierwszego miejsca do finału. Rywalizacja grupy „B” zakończyła się niespodziewanie zwycięstwem Budek Piaseckich, z którymi zmierzyliśmy się w finale. Zacięty, 3 setowy pojedynek wygralinasi rywale awansując tym samym do zawodów międzypowiatowych.

Warto podkreślić, że wszystkie 4 drużyny, które grały w meczach finałowych są z tej samej gminy, więc można pokusić się o stwierdzenie, że siatkówką Gmina Teresin stoi.