header.jpg

Dzień Języka Angielskiego

Utworzono: piątek, 01, maj 2015

tn DSC07673

24 kwietnia przeżywaliśmy w szkole Dzień Języka Angielskiego. Celem tej dorocznej imprezy szkolnej jest przede wszystkim uświadamianie uczniom korzyści płynących z uczenia się języków obcych i przybliżenie im kultury krajów anglojęzycznych. W tym roku głównym tematem dnia były Stany Zjednoczone.

Szkołę zdobiły wykonane przez uczniów plakaty, których tematyka dotyczyła zagadnień związanych z kulturą amerykańską, np. znane miasta, przyroda, postacie z kreskówek Walta Disney’a, Oskary... Na korytarzach spotkać można było uczniów przebranych m.in. za Myszkę Micki, Marylin Monroe, Psa Pluto czy nieśmiertelnego króla rocn’n’rolla – Elvisa Prestley’a. Podczas spotkania na świetlicy szkolnej obejrzeliśmy prezentację o Stanach Zjednoczonych, przedstawiciele klas IV – VI uczestniczyli w quizie o USA, w którym najlepszą znajomością tematu wykazali się Maciej Balcerak i Igor Bonat z klasy Va. Uczniowie należący do koła bibliotecznego zaprezentowali zabawny skecz pt. „W sklepie”, ukazujący, jak niezbędna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Klasy młodsze miały okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji języka angielskiego, podczas której obejrzeli film animowany pt. „Wild Animals” oraz nauczyli się piosenki pt. „The Wheels on the Bus”.  Gościem specjalnym tego dnia był pan Michał Śmigielski, mieszkaniec Teresina, który podzielił się z nami swoimi wspomnieniami i licznymi zdjęciami z podróży do Stanów Zjednoczonych. Wszyscy mogli też wysłuchać koncertu laureatów konkursu muzycznego „Angielska Piosenka”. Całość spotkania poprowadzili uczniowie klasy VIc, Zosia Haber i Mikołaj Staniak.

Dzień Języka Angielskiego staje się powoli szkolną tradycją, a jego organizacja angażuje coraz więcej osób, które chcą włączyć się w przygotowania. Nauczyciele języka angielskiego w naszej szkole kierują szczególne podziękowania do rodziców, którzy pomogli swoim dzieciom przygotować  przepyszne smakołyki – ciasta i babeczki dla uczniów biorących udział w quizie, a także szkolnej Radzie Rodziców, która sponsorowała część nagród dla zwycięzców konkursów językowych.

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszej szkoły i pasjonatów nauki języków obcych do współpracy w promocji języka angielskiego i krajów anglojęzycznych wśród społeczności szkolnej.

Nauczyciele języka angielskiego

 

Zobacz Galerię Zdjęć