header.jpg

Jubileusz szkoły

Utworzono: poniedziałek, 16, maj 2016

tn DSC01378

Obchody jubileuszu 60-lecia Szkoły Podstawowej w Teresinie i 20-lecia nadania jej imienia św. Maksymiliana Kolbego przeszły już do historii, ale jeszcze na długo zostaną w naszej pamięci.

Przygotowania do uroczystych obchodów trwały cały rok. Były to między innymi seria fantastycznych spotkań z ciekawymi absolwentami pod hasłem „A jednak warto się uczyć”. Z  naszymi uczniami spotkali się Adam Michalczyk – znany artysta estradowy, Katarzyna Klata – łuczniczka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1994r, Cezary Wiśniewski - oficer Sił Powietrznych, pilot myśliwca F 16 oraz Marzena Poruszek - anglistka, globtroterka i fotografka.

121

W ciągu całego roku szkolnego odbywały się także konkursy – polonistyczny wiedzy o szkole, jej historii i patronie, matematyczny pod hasłem „Liczę na Maksa” oraz plastyczny, o charakterze gminnym, którego tematem wiodącym była postać patrona naszej szkoły. Nauczyciele i uczniowie przygotowali dekoracje szkolne prezentujące zdjęcia z historii szkoły, wystawy małych artystów.

tn DSC01341

W piątek 10 maja 2016 r. odbyły się główne uroczystości. Rozpoczęliśmy złożeniem kwiatów pod popiersiem ojca Maksymiliana w holu szkoły, a następnie uroczystą mszą świętą w bazylice Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie koncelebrowaną przez ojca proboszcza Andrzeja Sąsiadka oraz ojców Jarosława Pakułę i Piotra Sochę. Liturgię uświetnił chór szkolny.

 

tn DSC01370

Po mszy przeszliśmy pod pomnik świętego Maksymiliana przy budynku bazyliki, by złożyć tam kwiaty i zaśpiewać hymn naszej szkoły.

tn DSC01379

Następnie udaliśmy się do Sali św. Bonawentury, która znajduje się na terenie klasztoru. Gości z wielką radością powitała dyrektor Alicja Jachimczyk. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na znakomitą tradycję szkoły, na jej długą i ciekawą historię i zaakcentowała rangę jubileuszu. Przywołała postać patrona – św. Maksymiliana Kolbego, którego postawa moralna jest wyznacznikiem wartości, jakie pracownicy szkoły starają się wpajać uczniom i wychowankom. Wśród przybyłych gości byli dawni dyrektorzy szkoły, dyrektorzy szkół zlokalizowanych na terenie gminy, przedstawiciele władz gminy, radni, byli nauczyciele, uczniowie i pracownicy oraz przyjaciele placówki.

tn DSC01403

Z zainteresowaniem  wysłuchaliśmy słów zastępcy wójta – pana Marka Jaworskiego, przedstawicielki Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, dyrektora Teresińskiego Ośrodka Kultury – pana Mariusza Cieśniewskiego, ojca proboszcza Andrzeja Sąsiadka, a także radnego i jednocześnie absolwenta naszej placówki Pawła Wróblewskiego, który z wielkim sentymentem wspomniał lata nauki w tej szkole.  Otrzymaliśmy mnóstwo dobrych życzeń i - jak na urodziny przystało - podarunki, za które z całego serca dziękujemy.

tn DSC01487

Wszystkim zebranym w sali dedykowany był montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań: Wiesławy Milanowskiej, Anny Makowieckiej, Doroty Rachoń, Agnieszki Fortuny i Katarzyny Fiołek. Przedstawiał on scenki z życia patrona placówki. Był on niezwykle liryczny i podkreślał wartość nauk ojca Maksymiliana. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych.

Po spektaklu obejrzeliśmy film zmontowany ze zdjęć, które pokazywały najważniejsze wydarzenia z roku jubileuszowego, czyli z całego niemalże roku szkolnego 2015/2016. Wszyscy mogli przekonać się, jak wiele dzieje się w naszej placówce i jak niezwykłe miesiące za nami.

tn DSC01510

Na tym zakończyła się część oficjalna, po której udaliśmy się do szkoły. Na korytarzach goście oglądali wystawy fotograficzne i kroniki, wpisywali się do księgi pamiątkowej, przez najstarszych uczniów naszej szkoły zostali oprowadzeni po salach lekcyjnych. Następnie w szkolnej świetlicy, przy kawie, herbacie i pysznych przekąskach zagościły emocje, jakich nie spotykamy tutaj na co dzień. Na spotkanie przybyło wielu byłych pracowników szkoły, zatem radości i serdecznym powitaniom nie było końca.

tn DSC01528

Przygotowaniom do rocznicy towarzyszyła wesołość, pozytywne emocje i dbałość o to, by było to niecodzienne wydarzenie. Mamy ogromną nadzieję, że odżyły wspomnienia, które napełniły mury naszej szkoły radością. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, by potowarzyszyć dostojnej jubilatce w jej szczególnym dniu.

DSC01560

Życzenia od Mazowieckiego Kuratora Oświaty

 

Zobacz Galerię Zdjęć