header.jpg

„Randka w ciemno z książką”

Utworzono: środa, 08, marzec 2017

tn DSC04124

    Czy można iść na randkę z książką i to na randkę w ciemno? Czemu nie! Wystarczy wypożyczyć, rozpakować i dać się zaskoczyć!

tn DSC04059

       W poniedziałek 6 marca koło biblioteczne  zareklamowało akcją Flash Mob to nietypowe wydarzenie. Podczas długiej przerwy, na szkolnym korytarzu uczniowie głośno czytali wybrany fragment książki Charlie    i fabryka czekolady . Intrygowali tym rówieśników, którzy będąc zaskoczeni, zadawali pytanie „o co chodzi?”. A chodziło oczywiście o akcję „Randka w ciemno z książką”.

tn DSC04079

         Zaciekawieni uczniowie z klas IV – VI, odwiedzając bibliotekę, mogli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Koło biblioteczne przygotowało ciekawe pozycje z literatury młodzieżowej, obkładając je w szary papier. Całość była przewiązana ozdobnym sznurkiemi wyglądała jak prezent. Chętni uczniowie ryzykowali, wypożyczając książki, nie znając ich tytułu.

tn DSC04072

     60 zapakowanych egzemplarzy znalazło czytelników w ciągu dwóch przerw międzylekcyjnych. Ta nietypowa forma promocji czytelnictwa adresowana była do uczniów, którzy na co dzień niezbyt często odwiedzają bibliotekę. Chętnych na randkę z książką było więcej niż przygotowanych paczuszek . Mamy nadzieję, że udział w akcji zaowocował niezapomnianym wieczorem z literaturą.

tn DSC04046