header.jpg

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Utworzono: środa, 18, listopad 2020

 

Dzień ten ustanowiony został w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka, którzy zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu między Egiptem, a Izraelem. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day”, obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 miejscach na Ziemi.

W Polsce to Wrocław był pierwszym miastem, które zapoczątkowało celebrację Światowego Dnia Życzliwości. Święto ma wielu ambasadorów na całym świecie, w tym także laureatów Nagrody Nobla.

dzien zycz 2020

W naszej szkole dzień ten świętować będziemy 20 listopada, choć ze względu na pandemię będzie on miał zupełnie inny charakter.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji, wywołanie uśmiechu na twarzach innych osób i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach.

Hasło tegorocznej edycji "Dobre słowo – podaj dalej" zachęca do dzielenia się słowem, posługiwania się pozytywnym komunikatem.

Pamiętajmy, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – odkryjmy w sobie radość dzielenia się… To ogromna wartość! Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. Dostrzeżmy to, że świat może być lepszy właśnie dzięki Nam….


Dobre słowo, uśmiech i pochwała wciąż zbyt rzadko są używane w codziennym życiu.
A przecież: „POZYTYWNA ENERGIA, KTÓRĄ PRZEKAZUJEMY INNYM WRACA DO NAS Z NAWIĄZKĄ”.  Obejrzyj film i przekonaj się sam ?

 LINK

 

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Serce Sercu” wzięli udział w internetowej akcji  #ZyczliwoscPodajDalej i przygotowali wirtualną niespodziankę dla całej społeczności szkolnej.

                  LINK

 

Z inicjatywy wolontariuszy stworzona została także TABLICA ŻYCZLIWYCH ŻYCZEŃ, w aplikacji padlet.com, aby każdy uczeń naszej szkoły mógł w tym dniu przekazać wirtualną kartkę dla koleżanki lub kolegi

LINK

 

Dzień Życzliwości to szczególna okazja ku temu, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. To mało kosztowna inwestycja, a może zdziałać naprawdę wiele dobrego.

Życzymy wszystkim wielu powodów do radości, uśmiechu i życzliwości! ?

Organizatorzy:

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu & Zespól Nauczycieli Wspomagających