header.jpg

Nowe bażanty w Teresinie

Utworzono: niedziela, 11, lipiec 2021

11 07 2021

W dniu 18 czerwca 2021 roku odbyła się akcja wypuszczania bażantów na terenie gminy Teresin. Takie działania prowadzone są co roku wiosną i jesienią. Jednakże ze względu na pandemię Covid -19 były do tej pory mocno ograniczone i odbywały się bez udziału uczniów.

W tym dniu uczniowie z klasy 1b Szkoły Podstawowej im. św. M. Kolbego w Teresinie pod opieką p. Barbary Marczuk – Piotrowskiej i p. Beaty Pałuby wzięli udział w tegorocznej akcji. W czasie, której mogli zobaczyć na żywo rodzinę bażantów. Para ptaków wraz z młodymi została przywieziona przez przedstawicieli Koła Łowieckiego „Grunwald” z ośrodka hodowli - z Gradowa.

11 07 2021 2

Uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się ubarwieniu dorosłych bażantów oraz zobaczyć jak wyglądają ich młode. Ponadto dowiedzieli się skąd i w jakim celu pojawiły się te ptaki w Polsce oraz dlaczego wypuszczane są dwa razy w roku. Rodzina bażantów będzie bytowała w okolicach ul. Guzowskiej i ul. Torowej.

Dodatkowo reprezentanci koła p. Tomasz Brzeski i p. Marek Misiak przekazali informacje dotyczące przebywania i żerowania kuraków. Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące interesujących ich zagadnień.

Na pamiątkę tego spotkania każde dziecko otrzymało drobny upominek. Upominki ufundowała firma Sime Sochaczew. Pierwszaki były zachwycone i podekscytowane możliwością tak bliskiego poznania tych ptaków.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. T. Brzeskiemu oraz p. M. Misiakowi – reprezentantom koła Łowieckiego „ Grunwald” za tą ciekawą lekcję w terenie.

Mamy nadzieję, że jeżeli sytuacja pozwoli weźmiemy udział w kolejnej, jesiennej akcji.

Beata Pałuba

Barbara Marczuk-Piotrowska