header.jpg

EKOLOGOPEDIA

Utworzono: środa, 15, czerwiec 2022

ekologopdia logo 002

Ogólnopolska Akcja Edukacyjna – EKOLOGOPEDIA została  zorganizowana i przeprowadzona  przez logopedów: ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, oraz Szkół Podstawowych nr 231 i nr 4 w Warszawie.  

Akcja odbywała się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Celem było kreatywne podejście do tematyki logopedycznej i ekologii. Nauczyciel/ logopeda zapisując się do akcji realizował następujące zadania: stworzenie historyjki obrazkowej połączonej tematycznie z ekologią i głoskami trudnymi artykulacyjnie lub wykonanie pomocy lub gry logopedycznej z materiałów recyklingowych. Akcja i jej tematyka pozwalała na realizację zadań w sposób kreatywny i innowacyjny zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach. Realizację działań należało udokumentować w formie zdjęć z krótkim opisem i dołączyć do sprawozdania z przeprowadzonej akcji w placówce oświatowej. Na specjalnie stworzonej grupie na Facebooku uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz pomysłów.  

Akcja trwała od 01.02- 22.05. 2022 r.  

W akcji wzięło udział prawie 70 placówek oświatowych z całej Polski.  

Uczestniczący nauczyciele/ logopedzi otrzymają wkrótce certyfikaty oraz drobne upominki, które udało się pozyskać organizatorom od Lasów Miejskich Warszawa i M. St. Warszawa  

ZOBACZ prezentację                                                     

                                                                                     Współorganizator Ekologopedii

                                                                                       Hanna Głuchowska