header.jpg

ŚWIĘTO WOLONTARIUSZY I ŁAŃCUCH DOBRA

Utworzono: czwartek, 22, grudzień 2022

122344

Dzień 05.12.2022 był w naszej szkole bardzo aktywny. Piąty grudnia, to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza z tej okazji wolontariusze z naszego szkolnego klubu wolontariusza „Serce – Sercu” zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor Joannę Pąk medalami w podziękowaniu za swoją działalność.

Dodatkowo grupa wolontariuszy wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu „Włącz Wolontariat!” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem Angażuj obywatelsko. W ramach tego wydarzenia nasi wolontariusze musieli przez cały dzień wykonać kilka zadań zamieszczonych na festiwalowym padlecie. Ich realizacja było także doskonałą okazją do refleksji, w jakim aspekcie jeszcze można pomagać innym w naszym najbliższym otoczeniu, na co mamy wpływ i co chcemy zmienić, aby świat był lepszy. Bez wątpienia był to pracowity i bardzo kreatywny dzień.

W tym dniu odbyła się również V edycja Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno – Charytatywnej „Łańcuch Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Salute”. Celem której było zwrócenie uwagi na problemy, które napotykają dzieci chorujące na dystrofię oraz symboliczne pokazanie im, że nie są samotne w swojej chorobie.

Naszym wyzwaniem, było wspólne stworzenie najdłuższego łańcucha choinkowego z papieru. W czasie przerw uczniowie wspólnie tworzyli dłuuugi łańcuch. Udało się wykonać łańcuch świąteczny o łącznej długości 343 metry, który teraz zdobi naszą szkołę. W czasie tworzenia łańcucha wszyscy świetnie się bawiliśmy i poczuliśmy klimat świąt.

ZOBACZ galerię zdjęć

Organizatorzy