header.jpg

Wspólne kolędowanie

Utworzono: poniedziałek, 13, luty 2023

pap3

Dnia 1 lutego w Szkole Podstawowej w Paprotni odbył się VII Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała grupa 44 uczniów z klas 2-5, która pod kierunkiem p.Agnieszki Fortuny i p. Renaty Kołodziejak zaprezentowała 7  utworów.

Dzieci  w strojach ludowych zaśpiewały: „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, „Maleńka miłość”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gore gwiazda Jezusowi”. Największe owacje pojawiły się przy  „Pastorałce od serca do ucha” , którą uczniowie tanecznym krokiem zakończyli swoje występy.

pap4

Po występach wszystkich przybyłych szkół i gospodarzy, dzieci miały możliwość integracji i miło spędziły czas uczestnicząc w przygotowanym przez organizatorów poczęstunku.

Na koniec Pani Dyrektor Jolanta Daczko uroczyście podziękowała  wszystkim za przybycie i uczniowie przy akompaniamencie p. Jacka Wiśniewskiego wspólnie wykonali kilka kolęd.

Kultywowanie tradycji śpiewania kolęd jest bardzo ważna dlatego cieszymy się, że nasi uczniowie mieli możliwość  wspólnego kolędowania i integracji z innymi uczniami naszej gminy i powiatu.

Zdjęcia zostały wykonane przez p. Edytę Wróblewską aparatem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.