header.jpg

WIECZÓR FILMOWY W SZKOLE

Utworzono: poniedziałek, 11, grudzień 2023

DSC04898

Piątkowy wieczór 8 grudnia, uczniowie klasy 7a i 7b pod opieką wychowawców - panów Roberta Jędrzejewskiego oraz Tomasza Daczki, spędzili w szkole, oglądając filmy.

 

W ruch poszły materace oraz karimaty, którymi zapełniona została sala teatralna, przekształcona okazjonalnie na salę kinową. Wieczór ten stał się doskonałą okazją do obejrzenia ciekawych filmów, ale także do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów. Uczniowie mieli możliwość pobycia w szkole w trochę odmienny sposób niż zwykle. Stąd też były poduszki, poduszeczki, kocyki, śpiwory, karimaty, przytulanki po to, aby każdemu było wygodnie. Nie zabrakło też przekąsek - były pizze, chipsy, kisiele, paluszki itp., co kto lubi. Najważniejsze jest jednak, że była to czas na rozmowy, żarty i niczym nieskrępowany śmiech, czyli budowanie relacji. A takie chwile są bezcenne!

Uczniowie obejrzeli dwa filmy. Pierwszy z nich to „Zemsta”, nominowany do wielu filmowych nagród, brawurowo zrealizowany film Andrzeja Wajdy, będący ekranizacją komedii Aleksandra Fredry. Drugi natomiast, to „Był sobie pies” - wzruszająca opowieść o kilku życiach psiej duszy, wierności i miłości w reżyserii twórcy „Czekolady” - trzykrotnie nominowanego do Oscara Lassego Hallströma.

Podczas wieczoru filmowego wszyscy doskonale się bawili i pomimo późnej pory nikomu nie chciało się spać. Był to czas lepszego poznania siebie oraz dobrej zabawy. Nikt nie marudził, gdy po zakończeniu wieczoru trzeba było posprzątać salę. Już nie możemy doczekać się kolejnego takiego spotkania!

Uczniowie klasy 7a i 7b