header.jpg

Dni pełne wrażeń, czyli co się działo w oddziałach przedszkolnych w SP w Teresinie

Utworzono: piątek, 07, czerwiec 2024

IMG 1359jpg

Dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Teresinie w ostatnim czasie brały udział w kilku ekscytujących wydarzeniach.

IMG 6013

22 maja wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO w Płocku. To wspaniałe miejsce do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonała okazja do poszerzania wiedzy przyrodniczej. Zwiedziliśmy ogród zoologiczny z przewodnikiem, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat słoni, żyraf, lwów i surykatek, a także wzięliśmy udział w lekcji edukacyjnej „W co ubierają się zwierzęta?”. Zdobywaliśmy ciekawe doświadczenia dotykając skór, futer, piór, pancerzy, a także żywych zwierząt! Największe emocje wzbudził wąż Franek.

IMG 6086

23 maja naszą szkołę odwiedzili strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej 38 Dywizjonu Obrony Powietrznej w Bielicach. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka, sprzętem gaśniczym i medyczno-ratunkowym. Ogromną radość dzieci wzbudziła możliwość obejrzenia i wejścia do wozu strażackiego, pokaz sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a szczególnie pokaz wodny przy użyciu armatki. Było to bardzo emocjonujące spotkanie. Nasi goście wzbudzili w dzieciach ciekawość, a być może także potrzebę służenia i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

IMG 1412jpg

 Z kolei 28 maja świętowaliśmy Dzień Rodziny. Pierwszą część wydarzenia stanowiło przedstawienie dla rodziców i zaproszonych gości pt. „Rodzina to moja drużyna”. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze oraz wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Po występach miała miejsce niespodzianka dla dzieci i rodziców przygotowana przez nauczycieli we współpracy z Radą Rodziców. Odwiedził nas pan Michał Dudek, który poprowadził zajęcia Zumby. Wspólna zabawa przy skocznej muzyce upłynęła we wspaniałej i radosnej atmosferze.

To był bardzo ciekawie spędzony, emocjonujący czas. Aktywności, w których uczestniczyły dzieci wspierają ich rozwój społeczny, emocjonalny oraz pobudzają kreatywność. Prawdziwa nauka przez zabawę.

Nauczyciele „zerówek” w SP w Teresinie