header.jpg

A jednak warto się uczyć!

Utworzono: poniedziałek, 11, styczeń 2016

   W tym roku szkolnym obchodzimy Jubileusz 60 – lecia  powstania naszej szkoły. Jest to dla całej  społeczności szkolnej niepowtarzalna okazja do poznania i przypomnienia historii i tradycji naszej szkoły. W ramach obchodów tego święta organizujemy również cykl spotkań uczniów z absolwentami szkoły. Spotkania te, oprócz dzielenia się wspomnieniami z okresu pobytu w szkole, mają za zadanie promować wśród młodzieży wartość edukacji, wytrwałości w pracy nad rozwijaniem swoich uzdolnień i talentów. Projekt realizuje Samorząd Uczniowski, który prowadzi rozmowy z zaproszonymi gośćmi, przygotowuje scenariusze spotkań i ich promocję oraz zapoznaje wszystkich uczniów z sylwetkami zaproszonych gości.

DSC09837

8 stycznia gościliśmy Pana Adama Michalczyka - wokalistę zespołu Sound’n’Grace, ucznia naszej szkoły w latach 1992- 2000. Podczas spotkania Pan Adam zachęcał młodszych kolegów do poszukiwania swoich talentów i pracy nad ich rozwojem. Podkreślał, by nie poddawać się i nie zniechęcać po pierwszych niepowodzeniach. Opowiadał o  nauczycielach, którzy zachęcali go do pracy nad rozwijaniem swoich zdolności i motywowali do udziału w konkursach muzycznych i przedstawieniach.

 

Forma spotkania – wywiad przeplatany fragmentami nagranych wspomnień nauczycieli i wykonanymi przez naszego Gościa utworami spodobał się wszystkim jego uczestnikom. Pan Adam to bardzo miły i ciepły człowiek, który podkreślał, jak wiele zawdzięcza swoim rodzicom, nauczycielom i innym ludziom, których los postawił na jego drodze.

DSC09803

Uczniowie mogli wysłuchać wokalisty w jego piosence „Wiem” i „Nie mamy nic” z repertuaru Mrozu. Wspólnie odśpiewali przebój zespołu Sound’n’Grace pt. „Dach” .

         Niestety, nie wszystkim udało się zdobyć autograf artysty, ponieważ spieszył się na nagranie w TV, ale wartości jakie uczniowie wynieśli ze spotkania na pewno uzmysłowiły im, że czas spędzony w szkole nie może być stracony, bo „jednak warto się uczyć”. Pomysł takiego spotkania, to oryginalna i bardzo interesująca forma zaszczepiania w młodzieży chęci rozwoju i pracy nad swoim rozwojem.

DSC09925

Zobacz Galerię Zdjęć