header.jpg

płk Cezary WIŚNIEWSKI zaszczycił mury naszej placówki

Utworzono: wtorek, 26, styczeń 2016

tn DSC00036

            Kolejne spotkanie z cyklu „A jednak warto się uczyć” p. Dyrektor Alicja Jachimczyk rozpoczęła od przypomnienia uczestnikom mitu o Dedalu i Ikarze, ponieważ nasz gość – płk dypl. pilot Cezary Wiśniewski zrealizował swoje dziecięce marzenia o szybowaniu w przestworzach. A wszystko zaczęło się w teresińskiej podstawówce, której uczniem był w latach 1979- 1983. Spotkanie z panem Pułkownikiem poprowadził Radek Goluch, który tak jak on marzy o lataniu...

tn DSC000261

 

    Były wspomnienia z lat szkolnych, spotkanie z wychowawczynią i nauczycielką historii naszego gościa panią Heleną Żakowską, która zapamiętała Go jako ucznia szczególnie interesującego się historią lotnictwa, aktywnego w pracach szkolnego samorządu. Pułkownik opowiadał o swojej edukacji w szkole Orląt i lotach na F16. Przygotował różne elementy wyposażenia pilota, które każdy mógł obejrzeć, dotknąć, a nawet przymierzyć.

030

Objaśniał ich działanie i znaczenie podczas lotów. Ponadto prezentował zdjęcia ze swoich lotów ćwiczeniowych, opowiadał o szczegółach ich przebiegu i różnych zdarzeniach, które spotkały Go podczas lotów. Jako jeden z organizatorów pokazów lotniczych w Radomiu pan Pułkownik zdradzał szczegóły organizacji tak dużego przedsięwzięcia i zapraszał na tegoroczne uroczystości. 

tn DSC00104

            Spotkał się także z działającym w szkole kołem modelarskim, którego członkowie mogli przekonać się o ogromnej wiedzy swojego gościa, gdy ten z dużym zaangażowaniem opowiadał o każdym sklejonym modelu różne szczegóły dotyczące jego historii, wyposażenia i uzbrojenia. Na zakończenie zaprosiliśmy pana Pułkownika na spacer po szkole.

     Spotkania takie to naprawdę świetna lekcja dla naszych uczniów i wspaniały sposób na świętowanie jubileuszu.

Zobacz Galerię Zdjęć