header.jpg

Wielka Liga Czytelników

Utworzono: piątek, 26, luty 2016

wligacz

    Nasza szkoła jako jedyna w powiecie sochaczewskim przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Wielka Liga Czytelników”. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa i kształtowanie nawyku czytania. Do końca stycznia 2016r. trwał pierwszy etap konkursu, do którego zgłosiło się 43 dzieci z klas I-III oraz 19 uczniów z klas IV-VI. Zadaniem uczestników było przeczytanie 10 książek a następnie rozwiązanie testu. Tematyka prac dotyczyła treści lektur oraz zawierała pytania interdyscyplinarne.

     Finalistami konkursu zostało 25 uczniów naszej szkoły. 18 i 19 lutego 2016r. odbył się test eliminacyjny, który zakończył I etap konkursu. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie z klas młodszych musieli wykazać się znajomością książki „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej, zaś czytelnicy z klas IV-VI sprawdzali swoją wiedzę na temat lektury „Charlie i Fabryka Czekolady” Roalda Dahla.

     Test kwalifikacyjny odbył się w szkolnej bibliotece i wyłonił laureatów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę, gminę i powiat podczas wojewódzkich zmagań. Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów to: Alicja Werle z kl. II c, Piotr Starus z kl. III b, Natalia Włodarska z kl.     III a, Karol Wysocki z kl. V b, Julia Paluchowska z kl. V a oraz Katarzyna Kamionka z klasy V c.

    Wszystkim uczniom, którzy ukończyli szkolny etap projektu „Wielka Liga Czytelników”, serdecznie gratulujemy, rodzicom dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie, a laureatom życzymy sukcesu podczas półfinału!

1

Ala, Natalia i Piotr :)

2

Julia, Karol i Kasia ;)