header.jpg

Wspólne czytanie uczniów

Utworzono: poniedziałek, 20, czerwiec 2016

tn DSC02032

     10 czerwca 2016r.  nasza szkoła wzięła udział w akcji ustanawiającej rekord czytania w jednym momencie. W tym dniu, w całej Polsce uczniowie i inne chętne osoby uczestniczyły w przedsięwzięciu „Jak nie czytam jak czytam”. Pomysłodawcą  jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”  jako odpowiedź na opublikowany przez Bibliotekę Narodową raport o stanie czytelnictwa. Otóż  w 2015r. aż 63 % Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Oczywiście statystyka czytelnictwa w naszej szkole przedstawia się zupełnie inaczej. W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie wypożyczyli 7436 pozycji, co daje średnią 15 książek na jednego ucznia.

tn DSC02044

 

    

W piątek o godzinie 10.00  aż 160 uczniów naszej szkoły w towarzystwie nauczycieli, pani dyrektor Alicji Jachimczyk i zaproszonych rodziców, zebrało się na boisku Orlika GOSiR-u w Teresinie. Akcja rozpoczęła się głośnym czytaniem swojej ulubionej książki. Kolejnym punktem programu była budowa wieży, którą każda klasa ułożyła ze swoich lektur. Następnie odbyła się parada osób przebranych  za postacie literackie. Przedstawiciele klas utworzyli absurdalny tekst, czytając pierwsze słowo z 10 strony swojej książki. Na zakończenie koło biblioteczne zaśpiewało Hymn Zaczytanych i autorskim układem tanecznym włączyło wszystkich zebranych do wspólnej zabawy.

tn DSC02061

     Klasy czwarte, które w tym dniu były na wycieczce, włączyły się w akcje w plenerze. Klasy młodsze pracujące na popołudniowej zmianie zrealizowały założenia programu w późniejszych godzinach.

    Impreza nie mogłaby się odbyć bez Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie. Pani dyrektor Aleksandrze Starus serdecznie dziękujemy za współpracę.

    Zobacz film

Zobacz zdjęcia