header.jpg

Dzień Wolontariusza

Utworzono: poniedziałek, 12, grudzień 2016

tn DSC03221    Każdego roku, w dniu 5 grudnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto ustanowione w 1985 przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To święto wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy świadomie angażują się w pomaganie innym, nie oczekując niczego w zamian. Wolontariusze poświęcają swój czas, energię chcąc sprawić radość potrzebującym.

 

tn DSC03195

Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. św. M. Kolbego odbył się apel dla uczniów klas IV- VI, na którym wolontariusze oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza Serce-Sercu otrzymali od Pani Dyrektor Alicji Jachimczyk symboliczne identyfikatory z logo klubu.

tn DSC03196
Opiekun wolontariatu i wolontariusze opowiedzieli zebranym uczniom o idei wolontariatu i organizowanych przez klub akcjach społecznych i planowanych wyjazdach.

tn DSC03214

Wolontariusze rozdali wszystkim uczniom słodkie niespodzianki dzieląc się swoimi wrażeniami z pracy w Klubie.

tn DSC 3325

W klasie 3e p. pedagog Krystyna Mazurkiewicz poprowadziła zajęcia wprowadzające dzieci w działalność wolontariatu szkolnego. Uczniowie tej klasy wykonali plakaty zachęcające do wspierania akcji społecznych i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Planów i pomysłów wolontariuszom i opiekunom nie brakuje, mam nadzieje, że uda nam się wszystkie zrealizować. Warto wspomnieć, że rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez MEN Rokiem Wolontariatu.

Najbliższe tygodnie poświęcamy na zbieranie produktów do „Świątecznej paczki”, pisanie kartek z życzeniami dla chorych dzieci w ramach akcji „Wylosuj Anioła” oraz zbieranie niepotrzebnych kluczy pod hasłem „Obudźmy ich”. Ostatnia inicjatywa wspiera Klinikę Budzik i Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo ?” . W grudniu Szkolny Klub Wolontariatu Serce-Sercu ma zaplanowany wyjazd z upominkami do dzieci i młodzieży z Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie. Styczeń to wspólny udział Klubu i koła Caritas w Dniu Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Wiosną zapewnimy wsparcie schroniskom dla zwierząt. W marcu będziemy organizować szkolny „Dzień na Tak”.

Zachęcam do zapoznania się z akcjami społecznymi organizowanymi na terenie szkoły, ogłoszenia zamieszczone są na stronie internetowej szkoły w zakładce Szkolne Akcje Społeczne
l.

Krystyna Mazurkiewicz
opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza
Serce-Sercu