header.jpg

Spotkanie z inż. Maciejem Gołaszewskim

Utworzono: czwartek, 15, grudzień 2016

tn DSC0l

Z inicjatywy uczniów Rady Samorządu Uczniowskiego 9 grudnia odbyło się  spotkanie z inż. Maciejem Gołaszewskim.

 

   Pan Maciej jest studentem studiów magisterskich, laborantem w Pracowni Technik Projektowania i Wytwarzania Implantów Instytutu Mechaniki i Poligrafii Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz konstruktorem w firmie „45stages”.

       Jego działalność naukowa i zawodowa związana jest z: konstrukcją maszyn, biomechaniką, inżynierią biomedyczną, drukiem 3D, skanowaniem 3D, modelowaniem matematycznym i komputerowym.

      Podczas spotkania z uczniami opowiadał o protezach zwierzęcych "skrojonych na miarę" - wykorzystaniu drukowania i skanowania 3D do projektowania i wykonania tych protez.

Pan Maciej zwrócił uwagę słuchaczy na potrzebę umiejętności pracy w grupach podczas projektowania. Podkreślił, że wynalazki jego zespołu ułatwiają planowanie przedoperacyjne lekarzy przy skomplikowanych operacjach, skracając czas ich trwania.

 tn DSC03224

     Inżynier zwrócił także uwagę na potrzebę uczenia się przedmiotów ścisłych, bo zdobyta wiedza pozwala między innymi do modelowania matematycznego i komputerowego w celu technicznego przewidywania przyszłości.

      Pan Maciej przywiózł ze sobą i zaprezentował różne przedmioty wydrukowane metodą 3D, a każdy uczestnik otrzymał podczas spotkania pamiątkowy klucz wykonany tą techniką.

To spotkanie było kontynuacją cyklu rozpoczętego w ubiegłym roku w ramach jubileuszu: „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. RSU ma plany na równie ciekawe konferencje w kolejnych miesiącach roku szkolnego. Zapraszamy do czytania o następnych sympozjach.

Opiekunowie RSU