header.jpg

Babcie i Dziadkowie z DPS Młodzieszyn

Utworzono: środa, 01, luty 2017

            DSC 4290

W dniu 27.01.2017 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Klubu Wolontariatu wspólnie z opiekunami s. E.Gliwą , p.A.Makowiecką i p.K.Mazurkiewicz udali się do Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Nasz wyjazd to dowód na to, że pamiętamy o osobach samotnych i starszych, które przebywają w Domu Pomocy.

DSC 4253

Podopieczni DPS często nie mają rodzin, nie mają dzieci, wnuków. Dzięki tej wizycie na chwilę o tym zapomnieli. Dla naszych uczniów stali się babciami i dziadkami. Obdarowaliśmy ich naszą energią, radością, siłą i ciepłem. Przedstawienie o Czerwonym Kapturku i zaśpiewane z całego serca utwory muzyczne związane z Dniem Babci i Dziadka wywołały wzruszenie na twarzach słuchaczy. Mieszkańcy ze skupieniem obserwowali występy, cieszyli się i bili brawa. Dopełnieniem występu były wręczone podopiecznym DPS kartki z wykonanymi własnoręcznie życzeniami.

DSC 4263
Uczniowie w ramach podziękowania mogli skosztować słodkich domowych wypieków i porozmawiać z Dyrektorem i pracownikami placówki. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Pana Dyrektora Konrada Jakubowskiego, pensjonariuszy i pracowników.
Planujemy niebawem kolejny wyjazd i spotkanie z podopiecznymi DPS.

Krystyna Mazurkiewicz