header.jpg

Wiosenna Akcja Sprzątania Terenów Gminnych

Utworzono: piątek, 24, marzec 2017

DSC 0009

Jak co roku my - uczniowie naszej szkoły wzięliśmy udział w ekologicznej akcji Sprzątanie Świata. Czyściliśmy ze śmieci teren wokół szkoły i w rożnych miejscach w Teresinie.

20170323 102043

Bardzo zależy nam, żeby nasza planeta nigdy nie stała się realizacją pomysłu z bajki Disneya WALLE, gdzie Ziemianie podróżują po przestrzeni kosmicznej wielkimi statkami, bo na Błękitnej Planecie nie da się żyć – została cała zaśmiecona. Od czego zatem należy zacząć? Od siebie. Nie rozwiążemy problemu Wielki Pacyficznej Plamy Śmieci, ale warto rozejrzeć się po najbliższej okolicy i zastanowić się, co zrobić, by wszyscy zaczęli szanować przyrodę. Uświadamiać, trąbić i uczyć, by nie odwracano wzroku od pralek w lesie, butelek i słoików w rowach oraz niedopałków na chodniku. To tu wszystko się zaczyna. Dlatego wierzymy w sens tej Akcji, w to, że im więcej się o czymś mówi, tym więcej ludzi słucha.

DSC 0011

   W tym roku uczniowie kl. VIA posprzątali teren wokół Krzyża, który stoi na miejscu dawnej zbrodni, dokonanej na księciu Druckim- Lubeckim. Przy okazji świetnie się bawiliśmy – nie ma nic wspanialszego jak spacer po lesie w czasie zajęć.

  Polecamy akcję Sprzątania Świata każdemu, ale oby nadszedł dzień, w którym okaże się, że już nie trzeba nic sprzątać, bo jest…czysto. Trzymamy za to kciuki!

                                                                                                                                                                                                        Uczniowie kl. VIA