header.jpg

„A jednak warto się uczyć”

Utworzono: czwartek, 06, kwiecień 2017

tn DSC04418          W ubiegłym roku szkolnym Samorząd Uczniowski rozpoczął organizację cyklu spotkań z absolwentami szkoły. Obserwując, ogromne zainteresowanie uczniów tymi wizytami, postanowiliśmy je kontynuować.

tn DSC04421

     W marcu Szkolę Podstawową w Teresinie odwiedziła jej absolwentka pani Justyna Gałecka, która pracuje jako stewardessa w linii Emirates. Do naszej szkoły uczęszczała w latach1997- 2003. Pani Justyna ciepło wspominała swoją wychowawczynię i nauczyciela matematyki p. Marię Kosińską. Opowiadała o przeprowadzce do nowego budynku szkoły gdy była w klasie 5 i dzieliła się radością z możliwości uczenia się w tak pięknym otoczeniu.

tn DSC04438

    Pani Gałecka mieszka obecnie w Dubaju. Powiedziała, że najbardziej brakuje jej w Emiratach Arabskich zieleni i pysznego jedzenia mamy.

tn DSC04444

    Wszyscy z zainteresowaniem słuchaliśmy, jak młodej kobiecie z Teresina udało się dostać do pracy w tak międzynarodowym środowisku. Uczniowie mogli usłyszeć jak ważna i niezbędna jest nauka angielskiego, skoro rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w tym języku. Dowiedzieliśmy się o tym, że praca stewardesy wcale nie jest łatwa, a ciągłe szkolenia i egzaminy bardzo trudne. Najbardziej podobały nam się ćwiczenia ewakuacji samolotu i skoki z symulatora do basenu. Wszyscy mogliśmy poczuć się jak na pokładzie Boeinga 777 lub Airbusa A380, którymi lata pani Justyna słuchając zapowiedzi startu lotu do Nowego Jorku w języku angielskim.

tn DSC04433

  Lot trwa czasami i 17 godzin, ale pomiędzy lotami można zwiedzić kraj, w którym się wylądowało. W taki sposób nasz gość zwiedził około 80 miast w 47 krajach.

Lekcja geografii ze zdjęciami pani Justyny na tle najsłynniejszych budynków świata, była ciekawą powtórką dla niektórych uczniów. Innym natomiast przekazała informację ile mają do nadrobienia, nie wiedząc gdzie zdjęcie było zrobione.

tn DSC04439

Pani Justyna to bardzo miła i ciepła osoba, która chętnie stawała do wspólnego zdjęcia i rozdawała autografy wszystkim uczniom, dziewczynkom pozwoliła przymierzyć swoje oryginalne nakrycie głowy.

Pomysł takiego spotkania to bardzo interesująca forma zaszczepiania w młodzieży chęci rozwoju i pracy, by realizować swoje marzenia, a tym samym przekonać, że jednak warto się uczyć.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej

im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie