header.jpg

Dzień Języka Angielskiego

Utworzono: czwartek, 20, kwiecień 2017

tn DSC04588

7 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz przeżywali cykliczną imprezę Dzień Języka Angielskiego. Jak co roku, po szkolnych korytarzach spacerowali uczniowie przebrani za znane postaci z kultury anglojęzycznej, takie jak imponująca Statua Wolności, Sherlock Holmes, Charlie Chaplin i całe stadko Myszek Mickey i Minnie.

Uczniowie przygotowali również plakaty prezentujące ciekawe zagadnienia dotyczące krajów anglojęzycznych. Prace uczniów zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej. Tegoroczny temat przewodni DJA to kraje Ameryki Północnej, USA i Kanada. Uczeń klasy 6b Norbert Oszczak opowiedział kolegom o swoim wakacyjnym pobycie w Stanach Zjednoczonych, natomiast p. Sara Sader, mieszkanka naszej gminy wychowana w Quebec, przedstawiła najciekawsze wiadomości o Kanadzie. W programie znalazła się też zabawa dla uczniów klas trzecich, sprawdzająca znajomość nazw części ciała, taniec YMCA w wykonaniu czwartoklasistów uczęszczających na zajęcia koła języka angielskiego, skecze zachęcające do nauki języka angielskiego, przygotowane przez uczniów klasy 6c, występy muzyczne laureatek konkursu muzycznego Angielska Piosenka, t.j. Urszuli Żochowskiej, Agaty Ziemian i Weroniki Kołodziejak oraz pokaz strojów przebranych uczniów.

tn DSC04523

Z ogromnym entuzjazmem spotkał się poczęstunek, w całości przygotowany przez uczniów i ich rodziców. Przepyszne muffinki, ciasta marchewkowe, ciasteczka i tort czekoladowy ucieszyły podniebienia uczniów i nauczycieli. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tej dorocznej imprezy, promującej język angielski.

Nauczyciele języka angielskiego

Zobacz Galerię Zdjęć