header.jpg

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono: środa, 26, kwiecień 2017

tn DSC02758

Od października 2016 r w naszej szkole odbywa się cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej , w ramach projektu "Ratujemy Ucząc", realizowanego przez Fundację "Malarze Uśmiechu". Zajęcia teoretyczne i praktyczne odpowiednio dostosowane do grupy wiekowej obejmują uczniów  klas I-VI oraz oddział przedszkolny. 

tn DSC03192

Głównym celem jest kształtowanie wartości i pozytywnych zachowań prospołecznych  w obliczu człowieka potrzebującego w stanie zagrożenia życia lub zdrowia. Program zajęć obejmuje propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad udzielania pierwszej pomocy, przekraczanie własnych oporów i lęków w zakresie przedmedycznego postępowania oraz zdobyciu umiejętności w tej dziedzinie.

tn DSC03132

Organizacja prowadzi zajęcia nieodpłatnie pod czujnym okiem Krystyny Nalejskiej, będącej prezesem fundacji oraz aktywnie uczestniczącą w przekazywaniu wiedzy. Fundacja w swoich szeregach   posiada wysoko wykwalifikowany personel medyczny z dużym doświadczeniem zawodowym w codziennym ratowaniu życia drugiego człowieka. Działają z pasją wierząc, że głównym ogniwem łańcucha ratowniczego jest przypadkowy świadek zdarzenia oraz jego reakcja w sytuacji zagrożenia życia i utraty zdrowia. Niejednokrotnie czas jest podstawowym wrogiem, ale może być sprzymierzeńcem w osiągnięciu dobrego wyniku terapeutycznego. Miejmy świadomość, że każdy z nas może znaleźć się w sytuacji wymagającej interwencji, pomocy, konieczności powiadomienia służb medycznych. Postronny świadek jest naszą nadzieją! 

Po zakończeniu projektu każdy uczestnik otrzyma dyplom. Przewidywane są także nagrody klasowe i indywidualne za zdobytą wiedzę  oraz jej samodzielne pogłębienie. 

tn DSC03157

W ramach bezpłatnego szkolenia uczniów Fundacja "Malarze Uśmiechu"  poszukuje środków finansowych  na zakup automatycznego defibrylatora AED, który można bezpiecznie zastosować w każdej sytuacji dla oceny stanu osoby poszkodowanej.  Urządzenie to zostanie przekazane na potrzeby mieszkańców gminy Teresin. Zarząd fundacji  pragnie spotkać się z wszystkimi chętnymi osobami do zapoznania się z AED  w Noc Czerwcową 2017r . Chętnie  podzielą się swoją wiedzą i przybliżą temat korzystania z powyższego defibrylatora oraz dostarczą informacji gdzie  będzie się znajdował .

Każda złotówka przybliża Nas do wspólnego działana rzecz ratowania życia drugiego człowieka  - PROSIMY O WSPARCIE !!!    

Nr konta: 321140 2004 0000 3402 7559 7349 z dopiskiem: Projekt „Ratujemy ucząc!”