header.jpg

Europa w naszej klasie

Utworzono: poniedziałek, 13, listopad 2017

Etwining

Jak już wiemy nasza szkoła debiutuje w tym roku w międzynarodowych projektach na platformie edukacyjnej eTwinning. Kolejne dwa projekty, w których weźmiemy udział to Let’s celebrate i Bruno, the bear on his way around the world. Pomysłodawczynią i autorką pierwszego projektu jest pani Roberta Zannoni z Włoch. Do przygody misia Bruno zaprosiła nas pani Daniela Rappold z Austrii. Po stronie naszej szkoły za oba projekty odpowiedzialna jest pani Magdalena Wośko.

 Prace związane z projektem Let’s celebrate rozpaczniemy już niebawem. Związany jest bowiem ze świętowaniem Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Będziemy dzielić się świątecznymi tradycjami oraz wymienimy życzeniami zapisanymi na kartkach. Korespondencje nawiążemy ze społecznościami szkolnymi z  Włoch, Chorwacji, Grecji Turcji, Łotwy, Hiszpanii, Anglii, Finlandii, Portugalii, Niemiec i Polski.

bdfe9438 opt

Udział w projekcie Bruno, the bear on his way around the world czyni z nas uczestników przygody misia, który wyruszy ze szkoły w Austrii i będzie kolejno odwiedzał poszczególne szkoły w różnych krajach. Uczniowie naszej szkoły uzupełnią stronę jego dziennika podróży, upamiętnią nietypową wizytę fotografiami oraz zaznaczą lokalizację szkoły na mapie, z którą zwiedza Bruno.

Projekty realizowane są w języku angielskim.