header.jpg

Dzień Wolontariusza w naszej szkole – 5.12.2017 r.

Utworzono: poniedziałek, 11, grudzień 2017

DSC06179     Każdego roku, w dniu 5 grudnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto ustanowione w 1985 przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To święto wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy świadomie angażują się w pomaganie innym, nie oczekując niczego w zamian. Wolontariusze poświęcają swój czas, energię chcą sprawić radość potrzebującym. W tym dniu  wolontariusze Klubu przygotowali gazetkę z hasłami promującymi niesienie pomocy innym. Z tej okazji odbyło się także spotkanie wolontariuszy klas III-VI z p. Dyrektor Alicją Jachimczyk i opiekunem  wolontariatu p.Krystyną Mazurkiewicz. Wolontariusze otrzymali identyfikatory z logo klubu. W roku szkolnym 2017/2018 nasz Szkolny Klub Wolontariusza Serce-Sercu powiększył swoje grono do 21 osób, dołączyli do nas młodsi ochotnicy, z czego niezmiernie się cieszymy. Wolontariusze dokonali także wyborów, przewodniczącego i zastępcy Klubu, co ułatwi nam organizację pracy w czasie wielu zaplanowanych wydarzeń.

 

Wolontariusze mają wiele pracy przy akcji Świąteczna paczka, do której zbierane są w dalszym ciągu produkty. W dniu 20.12.2017 r. przekażemy część z nich podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mocarzewie. Po feriach zaplanowaliśmy wspólny wyjazd z kołem Caritas do DPS Młodzieszyn z okazji Dnia Babci i Dziadka, wiosną wyjazd do Fundacji Kundelek.

Zachęcam do zapoznania się z akcjami społecznymi organizowanymi na terenie szkoły, ogłoszenia zamieszczone są na stronie szkoły w zakładce akcje społeczne.

Wolontariuszom dziękuję za ich wielkie serca i zapał do pracy.

Krystyna Mazurkiewicz
opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza
Serce-Sercu