header.jpg

Odwiedziny misia Bruno

Utworzono: piątek, 23, luty 2018

tn P80206 083603

Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning "Bruno, the bear on his way around the world". Głównym celem projektu jest poszerzanie wiedzy na temat innych krajów oraz ich kultury, używając przy tym języka angielskiego. Zamysł projektu jest taki, aby miś Bruno odwiedził wiele państw, a uczniowie każdego z nich przygotowali informacje na temat swojego kraju i szkoły. Pomysłodawczynią projektu jest p.Daniela Rappold z Austrii, w naszej szkole nad projektem czuwa p. Magdalena Wośko.

 

Zaraz po feriach zimowych dotarł do nas Bruno. Ten niecodzienny podróżnik rozpoczął swoją podróż w Austrii. Zanim zatrzymał się u nas odwiedził Hiszpanię, Niemcy, Polskę i Rumunię. Obecnie jest w drodze do Słowacji, a potem Hiszpanii, Włoch, Bośni, Finlandii, Irlandii, Francji oraz Anglii. Uczniowie klas IV przyjęli bardzo ciepło przesympatycznego gościa. Mieli okazję przejrzeć jego dziennik podróży, do którego również ochoczo się wpisali. Uczniowie z zainteresowaniem prześledzili na mapie trasę, jaką pokonał Bruno oraz zaznaczyli na niej, gdzie znajduje się Teresin. Razem z Brunem otrzymaliśmy także listy i rysunki wykonane przez dzieci z wymienionych krajów. Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi, że dzieci w Austrii codziennie rozpoczynają naukę o godz. 7.30, a lekcje kończą się o godz. 12.35. Podobnie jak wszyscy, których na swojej drodze spotkał Bruno, wypełniliśmy kopertę z informacjami o naszym kraju  i szkole. Uczestnicy Koła języka angielskiego narysowali tradycyjne polskie potrawy, stroje, krajobraz, nasz plan zajęć szkolnych, wymienili jakie obchodzimy święta oraz przetłumaczyli na język polski kilka angielskich zwrotów. W kopercie znalazły się również własnoręcznie przygotowane prezenty dla Bruna. Ciężko było  się rozstać. Pamiątkowych zdjęć i uścisków nie było końca.  Przed misiem jeszcze kilka krajów do odwiedzenia. Będziemy śledzić jego dalszą podróż na platformie twinspace.

Zobacz Galerię Zdjęć