header.jpg

21 LUTEGO- DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Utworzono: poniedziałek, 26, luty 2018

20180221 09535221 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. W naszej szkole w tym dniu również obchodziliśmy to szczególne święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na piękno języka ojczystego. Uczniów, nauczycieli i rodziców przy wejściu przywitała tablica z zamieszczonymi wierszami „łamiącymi język”.

20180221 093917

Czytając je mogli poćwiczyć swoją dykcję, świetnie się przy tym bawiąc. Wiersze z dużymi trudnościami w wymowie  zawisły również na drzwiach wszystkich sal lekcyjnych. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w różnych zabawach językowych. Wykazywali się dużą kreatywnością przy tworzeniu zdań z wyrazami zawierającymi podaną przez nauczyciela głoskę, np. „Poważny pan Paweł poszedł pod pięknym parasolem na pocztę po paczkę parmezanowych paluszków poukładanych w podłużnym pudełku, położonym na pomarańczowej półce przy przepysznym pieczywie”.

20180223 094923

Zdania zostały wywieszone na drzwiach klas i wszyscy uczniowie mogą je czytać, podziwiając inwencję twórczą swoich kolegów. W klasach 0-I odbył się konkurs plastyczny – Ilustracja wiersza „łamiącego język”.

                                                                                                                                                                                     Logopeda

                                                                                                                                                                              Hanna Głuchowska