header.jpg

Dzień Języków Obcych

Utworzono: poniedziałek, 19, marzec 2018

tn DSC06659

9 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole doroczny Dzień Języków Obcych. W tym roku miał on formę godzinnego spotkania na hali sportowej, podczas którego uczniowie zaprezentowali różnorodne scenki i pokazy, promujące naukę języków obcych i ukazujące, jak ważna jest znajomość języków we współczesnym świecie.

tn DSC06669

 

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas piątych, którzy przygotowali pod opieką swojej nauczycielki języka angielskiego i wykonali dla nas piosenkę do znanej melodii „Panie Janie” w czterech wersjach językowych: niemieckiej, francuskiej, angielskiej i hiszpańskiej.

tn DSC06671

Następnie, na scenie pojawili się uczniowie z oddziałów gimnazjalnych, których zadaniem było przetłumaczenie kilku polskich wyrazów na najpopularniejsze języki europejskie, np. „długopis - pen - stilo abi - boligrafo - szarikowa nićka – Kugelschreiber.” Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć także kilka scenek rodzajowych, przygotowanych przez gimnazjalistów i uczniów klas siódmych w językach, jakich uczą się w szkole, tj. angielskim i niemieckim.

tn DSC06690

Niemałe zdziwienie wzbudziła również prezentacja dwóch najdłuższych wyrazów, liczących 67 i 140 liter. Obydwa wyrazy pochodzą z j. niemieckiego. Kolejnym punktem programu był quiz sprawdzający znajomość języków obcych wśród publiczności. Zadaniem uczniów było rozpoznać, w jakim języku prowadząca wypowiadała słowa powitania. Następnie, wysłuchaliśmy piosenki „Despacito” wykonanej w j. hiszpańskim przez Olę Sobotę z kl. 2a G.

tn DSC06716

Z dużym uznaniem publiczności spotkało się wystąpienie ucznia 2. klasy gimnazjum Igora Bonata, który płynnie po angielsku opowiedział o swoim doświadczeniu nauki języka obcego z native speaker’em , czyli osobą, która posługuje się danym językiem jako ojczystym. Pogadanka Igora na wysokim poziomie znajomości języka angielskiego była najlepszym potwierdzeniem skuteczności prezentowanej przez niego metody nauki. Inspirujący był również występ Jakuba Bartczaka z klasy 3a G. Nasz kolega z własnej inicjatywy rozpoczął naukę języka rosyjskiego i w tym języku nauczył publiczność liczyć do 10, a następnie wykonał znaną piosenkę „Katiusza”. Kuba przekonał nas, że nauka języka obcego może dawać wiele radości i satysfakcji.

Warto dodać, że przygotowaniem całej imprezy zajęli się uczniowie klas 7 i gimnazjum pod kierunkiem swoich nauczycieli języków obcych, przy licznym współudziale klas 5 i swojego nauczyciela.

Zobacz Galerię Zdjęć