header.jpg

Zawody w mini piłkę ręczną

Utworzono: środa, 04, kwiecień 2018

        q3q

Chłopcy niesieni falą zwycięstw, poczynając od wygranych zawodów grupowych poprzez wygrane mistrzostwa powiatu udowodnili że nie mają sobie równych w zawodach w mini piłkę ręczną.

q2q

         W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęli pierwsze miejsce. Na drodze do podium rywalizowali z drużynami z Sochaczewa i Iłowa. W finałowym starciu gładko pokonali reprezentantów z Kozłowa Biskupiego 9:1.  

         Kolejny etap to zawody rozegrane dnia 27 marca w Hali Widowiskowo Sportowej GOSiR w Teresinie. Gospodarz - powiat sochaczewski do rozgrywek mógł wystawić dwie drużyny (mistrza i wicemistrza powiatu): SP TeresinSP Kozłów Biskupi. Pozostałe powiaty reprezentowali: pruszkowski - SP Michałowice, grodzisk mazowiecki - SP Podkowa Leśna, warszawski zachodni - SP Płochocin, żyrardowski - SP Radziejowice. Każdy z tych zespołów to mistrz swoich powiatów.

         Na początku mecze rozegrano w rozlosowanych grupach: A: Teresin, Płochocin, Kozłów Biskupi, B: Radziejowice, Michałowice, Podkowa Leśna. Po ciężkich zmaganiach do finału awansował Teresin i uczniowie z Michałowic. Finał to koncertowa gra naszych reprezentantów. Twarda, zacięta walka w obronie i doskonale wyprowadzane ataki to przepis na zwycięstwo. Nasi rywale musieli pogodzić się z porażką 7:12.

         Nie spoczywamy na laurach i przygotowujemy się do kolejnego szczebla zawodów w mini piłkę ręczną. XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których spotka się 8 najlepszych szkół z województwa mazowieckiego odbędą się w dniach 27-29 maja w Teresinie.

Skład chłopców:

Białkowski Maciej, Bryński Wojciech, Dąbrowski Bartosz, Dmoch Jan, Górnicki Jakub, Jarosiński Kacper, Kamiński Dominik, Kamiński Kamil, Kąpiński Mateusz, Makowiecki Bartosz, Paluch Kamil, Pietrzak Kacper, Radwański Bartosz, Stańkowski Tobiasz,