header.jpg

"Asteriada"

Utworzono: wtorek, 10, kwiecień 2018

DSC06887

W dniach 4 – 7 marca 2018 roku odbyły się w  Domu Kultury „Włochy” w  Warszawie   eliminacje wstępne do Mazowieckiego Konkursu Piosenki „Asteriada”. Konkurs odbywał się z podziałem na 4 kategorie wiekowe. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Teresinie.

W kategorii wiekowej pierwszej wystąpiła Marcelina Więsek , Julia Bochyńska, Julia Kołodziejak oraz zespół „Witaminki”. W kategorii drugiej wystąpiła Kinga Bodych i Katarzyna Rosa. W kategorii III wystąpiła Zuzanna Gołąb.

 

Po wysłuchaniu 347 utworów, Jury zakwalifikowało do drugiego etapu 143 wykonawców. Wśród tych wykonawców znalazły się uczennice naszej szkoły: Zuzanna Gołąb i Julia Kołodziejak. Dziewczynki wystąpiły w drugim etapie, który odbył się w dniach 15-16 marca. Po wysłuchaniu 140 prezentacji Jury w składzie: Katarzyna Sokołowska, Anna Serafińska, Ewa Kuklińska przyznało nagrody i wyróżnienia.

W kategorii wiekowej pierwszej (7-10 lat)  drugie miejsce zostało przyznane uczennicy klasy pierwszej – Julii Kołodziejak.

W kategorii wiekowej III wyróżnienie zdobyła Zuzanna Gołąb uczennica Gimnazjum. 

Julia Kołodziejak została zaproszona do koncertu galowego, który odbył się 23 marca w Okęckiej Sali Widowiskowej, gdzie zostały wręczone nagrody i dyplomy.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.