header.jpg

Dzień św. Patryka

Utworzono: piątek, 13, kwiecień 2018

tn P80327 102436

27 marca na korytarzach w naszej szkoły królował kolor zielony. Tego dnia uwaga wszystkich uczniów skierowana była na tradycje i zwyczaje związane z Dniem Świętego Patryka, obchodzonym 17 marca w Irlandii i wielu krajach anglojęzycznych.

 

tn WP 20180327 11 37 11 Pro

Nasze nauczycielki języka angielskiego przeprowadziły w klasach lekcje kulturowe, podczas których lepiej poznaliśmy „zieloną wyspę” – Irlandię oraz postać jej patrona, św. Patryka. W ramach lekcji wykonywaliśmy również prace plastyczne, w których głównym motywem był Leprechaun, skrzat znany z mitologii irlandzkiej oraz shamrock, czyli trzylistna koniczynka. Wielu uczniów nosiło tego dnia ubrania w kolorze zielonym, a niektórzy przebrali się za Leprechaun’a.

1522161551138

Wśród osób, które najwięcej wysiłku włożyły w przygotowanie stroju skrzata była Dominika Kuźmińska z kl. 4d oraz Gabriel Czółnowski z klasy 6a, który zaimponował wszystkim najdłuższą brodą. Ich wysiłek został nagrodzony upominkami. W tym dniu nie zabrakło także zielonych przysmaków. Uczniowie częstowali się nawzajem zielonymi żelkami, cukierkami i owocami.

1522161550240

Największe emocje wzbudziły ciasta w kolorze zielonym, upieczone przez uczennice klasy 4e. Na długiej przerwie tłum łasuchów zgromadził się wokół stolika, przy którym można było otrzymać porcję zielonego wypieku. Ponadto, w mobilnej budce zdjęciowej mogliśmy fotografować się do woli trzymając w ręku zabawne dekoracje. Spora grupa uczniów przygotowała również na ten dzień plakaty o Irlandii.

Dzień Św. Patryka organizowany był w szkole po raz pierwszy, jednak spotkał się z dużym zainteresowaniem i wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji. Kto wie, może stanie się naszą nową szkolną tradycją? 

Zobacz Galerię Zdjęć