header.jpg

Dzień Autyzmu

Utworzono: środa, 18, kwiecień 2018

tn DSC 6934 compressor

2 kwietnia Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Światowym Dniem Wiedzy o Autyzmie. Ogólnoświatowa inicjatywa „Na niebiesko dla autyzmu”  (LIGHT IT UP BLUE) rozpoczyna obchody światowego miesiąca wiedzy o tym zaburzeniu. Celem akcji jest pomoc w zrozumieniu autyzmu i uwrażliwienie innych na problemy dotkniętych nim osób oraz ich rodzin.  

tn DSC 6785 compressor

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. M. Kolbego w Teresinie nie chcieli pozostać zieloni w temacie autyzmu.  W dniu 13 kwietnia cała szkolna społeczność założyła niebieskie stroje oraz przylepiła na bluzki znaczki "Wkręć się w autyzm" na znak solidarności z osobami chorującymi na autyzm. Uczniowie z opiekunami udali się do świetlicy szkolnej.

tn DSC 6803 compressor

Poszerzyli swoją wiedzę, dzięki przygotowanym prezentacjom.  Zajęcia odbyły się z podziałem na grupy wiekowe, odpowiednio dla klas  I-III, IV-VII SP oraz II-III Oddz. Gim. Mini quizy sprawdzały wiedzę uczniów o autyzmie.  Nauczyciele wspomagający w trakcie warsztatów pozwolili uczniom doświadczyć trudności z jakimi zmagają się osoby z autyzmem.

tn DSC 6812 compressor

Zespół szkolnych specjalistów m.in. pedagogów, nauczycieli wspomagających oraz wychowawców świetlicy przygotował dla uczniów gazetki, plakaty i dekoracje nawiązujące do poruszanego tematu autyzmu.

tn DSC 6906 compressor

Podsumowaniem akcji i atrakcją dla uczniów było wypuszczenie w powietrze balonów wypełnionych helem. Serdecznie dziękujemy za pomoc Strefie Uśmiechu GoDan z Sochaczewa za pomoc w realizacji tego pomysłu.  Patronat nad szkolnym Dniem Autyzmu objęła Fundacja JiM. Fundacja jest największą ogólnopolską organizacją pozarządową w Polsce, która kompleksowo zajmuje się tematyką autyzmu. Organizując kampanie społeczne Fundacja JiM walczy o zrozumienie i tolerancję dla osób z autyzmem.

tn DSC 6895 compressor

Dziękuję uczniom, nauczycielom i pracownikom, którzy włączyli się w szkolną akcję.
Dziękuję zespołowi za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia – Karolinie Kalbarczyk-Gmurek, Annie Kosińskiej, Karolinie Krawczyk, Basi Marczuk-Piotrowskiej, Beacie Pałubie, Kasi Pastuszko-Mazur, Beacie Pożarskiej, Agacie Radosz, Agnieszce Smółce-Rychlewskiej, Renacie Strzelec.

Krystyna Mazurkiewicz
pedagog szkolny