header.jpg

Sukcesy w Mini Piłce Ręcznej Chłopców

Utworzono: środa, 06, czerwiec 2018

         igrzyska 6

W dniach 27-29 maja w Hali Sportowo-Widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie odbyły się XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłkę Ręczną Chłopców. Do rywalizacji zakwalifikowało się 8 najlepszych zespołów z województwa. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Teresinie podobnie jak inni uczestnicy tej imprezy musieli wygrać najpierw eliminacje grupowe. Kolejnym etapem były zmagania na szczeblu powiatowym, po których zwycięzca awansował do zawodów międzypowiatowych. Kolejny etap to rywalizacja mistrzów powiatu: sochaczewskiego, żyrardowskiego, pruszkowskiego, grodziskiego oraz warszawskiego zachodniego. Drużyna w składzie: Białkowski Maciej, Bryński Wojciech, Dmoch Jan, Dąbrowski Bartosz, Górnicki Jakub, Jarosiński Kacper, Kamiński Dominik, Kamiński Kamil, Kąpiński Mateusz, Makowiecki Bartek, Paluch Kamil, Pietrzak Kacper, Radwański Bartek, Stańkowski Tobiasz, Zyzek Kacper wywalczyła awans do Igrzysk Mazowieckich wygrywając na wszystkich powyższych szczeblach.

igrzyska 2

         Jako gospodarz zawodów gościliśmy szkoły z, Ciechanowa, Wilanowa, Wyszkowa, Piaseczna, Płocka, Radomia i Siedlec (z powodu nieobecności drużyny z Siedlec, powołana została druga drużyna z powiatu sochaczewskiego). Po bardzo dobrej grze zarówno w ataku jak i w obronie nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w grupie przegrywając jedynie z bardzo mocną ekipą z Płocka. W meczu o miejsce na podium, przy mocno okrojonym składzie (kontuzje czołowych zawodników) przegraliśmy z silnym zespołem z Radomia. Tym samym w końcowej klasyfikacji chłopcy uplasowali się w połowie stawki, zajmując bardzo dobre czwarte miejsce w województwie mazowieckim.

         Na sukces naszych chłopców składa się ciężka, systematyczna kilku letnia praca na lekcjach i treningach w UKS Aktimax. Dziesiątki wyjazdów na sparingi, turnieje międzyszkolne, mecze Warszawsko-Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej.

         Wielkie GRATULACJE chłopaki!!!

Maciej Starus

nauczyciel wychowania fizycznego