header.jpg

TAK DLA ZDROWIA I URODY

Utworzono: środa, 20, czerwiec 2018

DSC07166

            Dbałość o zdrowie i estetyczny wygląd to ważny element kultury człowieka. Aby nasze nastolatki uczyły się, w jaki sposób właściwie dbać o włosy, cerę, zęby i zdrowe odżywianie, poprosiliśmy o pomoc absolwentów naszej szkoły, proponując im rolę prelegentów w cyklu spotkań z młodzieżą „Tak dla zdrowia i urody”.

 

      DSC06909

W mijającym roku szkolnym odbyły się dwa takie spotkania. Pierwsze z nich, z mistrzem fryzjerstwa, panią Moniką Jakóbczak (absolwentką szkoły z roku 1996) odbyło się w maju. Pani Monika zaprezentowała szósto- i siódmoklasistom wykonane przez siebie fryzury na różne okazje, uczyła, jak właściwie dbać o włosy i skórę  głowy oraz w jaki sposób pielęgnować włosy z problemami. Opowiedziała o tym, jak można zostać fryzjerem i jakie predyspozycje potrzebne są do tego zawodu. Na koniec odpowiedziała na pytania młodzieży i zachęciła do zasięgania porad specjalistów. Atrakcją spotkania było losowanie kuponów na usługi fryzjerskie naszej absolwentki oraz kosmetyków do pielęgnacji włosów.

            DSC07158

Po włosach czas na cerę. I ten temat okazał się bliski naszym absolwentom. Swoją wiedzą podzieliła się z młodszymi koleżankami i kolegami magister kosmetologii, pani Magdalena Misiak, która ukończyła teresińską podstawówkę w roku 1999. Przybliżyła uczniom trudny temat dbałości o cerę trądzikową, podpowiedziała, jak należy ją pielęgnować i kiedy konieczna jest wizyta w gabinecie kosmetycznym lub u dermatologa. Poradziła, aby być ostrożnym ze stosowaniem kosmetyków upiększających i zwróciła uwagę na rolę właściwego odżywiania. Zainteresowani zawodem kosmetologa mogli dowiedzieć się, jakie predyspozycję są potrzebne do jego wykonywania i jakie wykształcenie należy zdobyć. Był czas na pytania do pani kosmetolog, a na koniec upominki dla uczestników spotkania.

Obie zaproszone panie zwróciły uczniom uwagę na to, że pomimo ukończenia szkół i uczelni stale doskonalą swoje umiejętności i uaktualniają zdobytą wiedzę.  To ważna wiadomość dla uczniów: nauka nie kończy się w szkole, aby być dobrym w swoim zawodzie, trzeba się stale doskonalić.

            Choć temat dbałości o estetykę wyglądu wydaje się być dobrze znany, na obu spotkaniach uczniowie w skupieniu słuchali gości i zadawali im pytania. W trudnym dla młodzieży czasie dorastania również taka wiedza jest bardzo potrzebna. Chcemy, żeby nasi uczniowie zdobyli ją od specjalistów i umiejętnie wykorzystali. Estetyczny wygląd sprzyja dobremu samopoczuciu, a nawyk dbania o siebie przyda się również w przyszłości. W następnym roku szkolnym z naszymi nastolatkami spotkają się stomatolog i dietetyk.