header.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski

Utworzono: wtorek, 30, październik 2018

tn 159

W tym roku mija stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej gminie organizowane są różne uroczystości, koncerty, akademie itp. Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w  Teresinie postanowiła włączyć się w te obchody, organizując  konkurs recytatorski „Kiedy myślę, Ojczyzna...”.  Etap gminny tego konkursu odbył się w naszej szkole 26 października. Jego celem było m.in. rozbudzenie zainteresowania poezją i popularyzacja utworów o tematyce patriotycznej oraz pielęgnowanie postaw patriotycznych i wartości kultury narodowej.

 

tn 152

Uczniowie prezentowali utwory patriotyczne, a rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych (klasy IV-VI  i klasy VII - VII i III gimn). Jury w składzie  - pani Aleksandra Starus (dyrektor Gminnej Biblioteki w Teresinie), pan Marek Jaworski (wicewójt gminy Teresin) oraz ojciec Andrzej Sąsiadek (proboszcz parafii w Niepokalanowie) przyznało po długich obradach następujące nagrody:

Wyniki klas IV-VI:

  1. miejsce – Łucja Żochowska SP Teresin
  2. miejsce – Joanna Zemła  SP Teresin
  3. miejsce - Kalina Staszewska SP Teresin

Wyniki klas VII-VIII - III gimn.:

  1. miejsce – Aleksandra Sobota SP Teresin
  2. miejsce – Małgorzata Kaczmarek SP Teresin
  3. miejsce – Anna Sobota SP Szymanów

Gratulujemy!

Serdeczne podziękowania należą się panu Tomaszowi Daczce, który w przerwie obrad jury przedstawił premierowy pokaz przedstawienia "Wolność", przygotowany przez prowadzony przez niego "Teatr Słowo". 

Kłaniamy się także naszym wspaniałym sponsorom, bez których konkurs ten nie odbyłby się na pewno w takiej pięknej oprawie. Dziękujemy Państwu Joannie i Piotrowi Komorowskim, Państwu Iwonie i Tomaszowi Kraśniewskim, Państwu Anecie i i Jackowi Habrom, Państwu Marii i Jerzemu Habrom oraz Pani Aleksandrze Starus. 

Zobacz Galerię Zdjęć