header.jpg

Wycieczka do Teatru Muzycznego

Utworzono: piątek, 09, listopad 2018

qa2

6 listopada klasy gimnazjalne 3a i b pod opieką Tomasza Daczki, Roberta Jędrzejewskiego, Anny Rękawek i Marzeny Pietz  wybrały się do łódzkiego Teatru Muzycznego na światowej sławy musical Claude`a - Michela Schönberga i Alaina Boublila „Les Misérables” , który  jest adaptacją „Nędzników”, arcydzieła Wiktora Hugo.

 

            Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, zamętu powstania 1832 roku, rozgrywają się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert.  Valjean, skazany za kradzież chleba, doświadcza na wolności duchowej przemiany. Rozpoczyna nowe życie, opiekuje się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości.

            Spektakl Teatru Muzycznego wywarł na nas ogromne wrażenie. Nowa inscenizacja musicalu autorstwa Alaina Boublila i Claude`a -Michela Schonberga na podstawie powieści Victora Hugo jest bardzo efektowna. Reżyser spektaklu, Zbigniew Macias, nie poprzestał na prostym przeniesieniu danej z góry fabuły i muzyki. Stworzył widowisko zaplanowane w najdrobniejszym szczególe. Piosenki z musicalu nie byłyby z pewnością tak efektowne, gdyby nie warsztat śpiewaków, nie tylko ten muzyczny, ale i aktorski. Niemal każde solowe wystąpienie niosło ze sobą duży ładunek emocjonalny, który artystom udało się unieść. Dlatego też wielokrotnie oklaskiwaliśmy ich w trakcie spektaklu.

            Musical „Les Misérables” w Teatrze Muzycznym w Łodzi będziemy długo wspominali. Twórcom udało się przygotować widowiskową inscenizację. Spektakl wywołał w nas dużo emocji i  nie obyło się bez wzruszeń. „Nędznicy” –  wbrew tytułowi  – okazali się bogatą w oprawie bajką, niosącą przyjemność dla oka i ucha.

            Po duchowej uczcie w teatrze muzycznym udaliśmy się do Laser Arena Games w łódzkiej Manufakturze. Rozgrywka na Arenie okazała się doskonałą zabawą ruchową, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Zostaliśmy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki. Rywalizowaliśmy ze sobą indywidualnie lub zespołowo o miano lidera. Rozgrywka odbyła się w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu – laserowym labiryncie, zajmującym powierzchnię około 250 m2, na terenie którego znajdują się opony, drewniane skrzynie, metalowe beczki, lampy UV, fluorescencyjne graffiti. Cały wystrój, połączony z profesjonalnym nagłośnieniem, efektami świetlnymi, generatorem mgły stworzył niezapomniany klimat. Tę atrakcję polecamy każdemu, bez względu na wiek czy płeć!