header.jpg

Warsztaty świąteczne

Utworzono: czwartek, 13, grudzień 2018

IMG 2278 compressor

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przypadającego 3 grudnia oraz Międzynarodowego Dnia Wolontariusza obchodzonego 5 grudnia, w naszej szkole zostały zorganizowane  „Warsztaty świąteczne.” Udział w nich wzięli uczniowie naszej szkoły z nauczycielami wspomagającymi, wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Serce-Sercu” oraz grupa uczniów z opiekunami ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  im. płk. Jerzego Strzałkowskiego  z Leszna.

IMG 2296 compressor

W programie warsztatów każdy z uczestników znalazł coś dla siebie: wspólne dekorowanie pierników, wykonywanie ozdób świątecznych, śpiewanie kolęd oraz kosztowanie przygotowanych słodkości. W czasie spotkania panowała wspaniała atmosfera. Wolontariusze współpracowali z osobami niepełnosprawnymi, rozmawiali z nimi, śpiewali, pomagali sobie. Byli otwarci i życzliwi wobec siebie.

IMG 2374 compressor

Wolontariusze podsumowali spotkanie w kilku słowach:
Wiktoria: „Miło spędziłam czas. Było bardzo przyjemnie i smacznie. Fajnie było poznać te dzieciaki i móc z nimi porozmawiać.”

Maks: „Podobało mi się tworzenie choinek i ozdób. Dekorowanie Mikołaja oraz wspólne spędzenie czasu.”

Emilka: „Mi się mega podobało, bo oprócz tego że pomogliśmy, to też sami się dobrze bawiliśmy i też czuliśmy się potrzebni. uważam też, że dzięki temu spotkaniu zobaczyliśmy że osoby chore albo niepełnosprawne chcą się czuć jak my. One nie potrzebują specjalnego traktowania po prostu chcą chodzić do szkoły i żyć normalnie tak jak my.”

Kuba: „Spotkanie z tymi dziećmi i młodzieżą dało mi do zrozumienia ile osób potrzebuje pomocy oraz dzięki pomaganiu im czułem się spełniony i usatysfakcjonowany.”

Wiktoria określiła wolontariat jako bardzo dobrą formę spędzania wolnego czasu. Zaznacza, że oczywiście nie jest on obowiązkowy, jednak są osoby dla których jest bardzo ważny. Według niej, to właśnie my, wolontariusze należymy do takich osób. Wolontariat jest dla nas wielką przygodą. Uwielbiamy pomagać innym ludziom i zwierzętom i dzięki niemu możemy to robić. Nasz opiekun Pani Krystyna Mazurkiewicz jest bardzo pogodną osobą, dzięki której uczestnictwo w wolontariacie jest jeszcze przyjemniejsze.

Wyjątkowym gościom z Leszna bardzo podobało się w naszej szkole, obiecaliśmy im kolejne wspólne spotkania. Serdecznie dziękujemy panu Dyrektorowi Krzysztofowi Radkowskiemu za pomoc w organizacji naszego wspólnego pomysłu oraz obecność w tym wyjątkowym dla nas dniu. Poniżej zamieszczamy wyjątkowe zdjęcia wykonane przez panią Katarzynę Fiołek oraz wolontariuszkę Julię Pawłowską.

Mamy nadzieję, że samodzielnie wykonane prace będą wspaniałą pamiątką i staną się wyjątkowymi ozdobami świątecznymi.

Organizatorzy:
Karolina Krawczyk, Kinga Kalinowska, Krystyna Mazurkiewicz, Beata Pałuba