header.jpg

Baśniowe Jasełka

Utworzono: piątek, 28, grudzień 2018

mn DSC08384

Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pani Małgorzaty Staniaszek oraz panów Tomasza Daczki i Roberta Jędrzejewskiego, zaprezentowali teatralne „Baśniowe Jasełka”.

 mn DSC08389

            W przepięknej oprawie scenograficznej na scenie pojawiały się kolejne postaci z baśni: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek oraz Pinokio. Fabuła widowiska, jak sam tytuł wskazuje, nawiązywała do konwencji baśniowej. Wszystkie postaci przyszły przywitać w żłóbku Jezusa Nowonarodzonego. 

            Jezus narodził się dwa tysiące lat temu, ale wciąż przybywa do nas poprzez ludzi biednych, głodnych, oczekujących naszej dobroci, życzliwości, spragnionych naszej poprawy, czystości życia. Zjawia się także pod postacią tych, którzy okazują nam miłość, są dla nas dobrzy.

            Bóg tak bardzo pragnął być człowiekiem, że nawet stał się niemowlęciem, które przez dziewięć miesięcy przebywało w łonie matki. Tyle wyrzeczeń przyjął Pan Jezus w świętą noc betlejemską. Zrezygnował z ziemskiego majestatu, ale nie wyrzekł się ziemskiej miłości. Matczynej miłości, troski opiekuna świętego Józefa. Uświęcił ludzką miłość w naszych rodzinach. Tak krótko można streścić fabułę widowiska.

            Niektóre sceny przepełniały momenty smutku, refleksji, inne wypełnione były  radością, zabawą i humorem. Nie można nie wspomnieć o kreacjach najważniejszych  i niezapomnianych, związanych  z  Bożym  Narodzeniem, czyli ról  Marii  i Józefa, piastujących swoje Dziecię w ubogiej stajence.

            Wspaniałym, uzupełnieniem spektaklu, który podkreślał Cud Bożego Narodzenia i przedstawiał wierszem poszczególne baśniowe postaci, były partie wokalne, brawurowo wykonane przez uczniów i uczennice naszej szkoły.

            Cieszymy się, że nasi mali nieco więksi Artyści w tym przedświątecznym czasie, swoim aktorskim i wokalnym talentem, postawą oraz nienagannym zachowaniem,  zatrzymali na moment widzów w tym pędzącym biegu życia, przypominając o życiowych wartościach, jakimi są: dobroć, pracowitość, życzliwość. Na widowni czuło się atmosferę refleksji, zadumy, wzruszenia do łez oraz głębokiej ciszy.  

            Jesteśmy naprawdę dumni z naszych dzieci i niezmiernie nam miło, że nasz występ i jego wymowa, zapadły w serca oglądających. Wystawienie Jasełek przyniosło spektakularny sukces nam WSZYSTKIM - DZIECIOM, NAUCZYCIELOM I RODZICOM. Trud pracy był ogromny, ale powiemy szczerze, było warto!

            W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy za nieocenioną pomoc pani Agnieszce Banaszek i panu Tadeuszowi Zimnemu. Ich bezinteresowność i szczera chęć pomocy znacząco pomogły osiągnąć naszym wychowankom sukces. 

Tomasz Daczko

Zobacz Galerię Zdjęć