header.jpg

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

Utworzono: środa, 13, luty 2019

17VVV

Dnia 16 stycznia 2019 r.  w Szkole Podstawowej  nr 2 w Sochaczewie odbył się III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka” . W konkursie wystąpili uczniowie sochaczewskich i okolicznych szkół naszego powiatu.  Nie zabrakło też reprezentacji z naszej szkoły.

W kategorii klas I-III wystąpił zespół  „Gwiazdeczki” pracujący na kole muzycznym pod kierunkiem p. Renaty Kołodziejak.   Zespół wykonał pastorałkę „Idą kolędnicy”. Marcelina Więsek przygotowała pod kierunkiem p. Moniki Frenkiel  pastorałkę pt.: „Całą noc padał śnieg”  a Julia Kołodziejak  zaśpiewała pastorałkę: „Kolędnicy wędrownicy” pod kierunkiem p. Małgorzaty Urbanek.

W kategorii klas IV-VI  wystąpili uczniowie przygotowani przez panią Agnieszkę Fortunę.  Joanna Zemła zaśpiewała kolędę „ Gore gwiazda” a   Dominika Kuźmińska zaśpiewała kolędę : „Lulajże Jezuniu”. Zespół wokalno- instrumentalny wykonał kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

W kategorii klas VII-VIII wystąpił zespół pod kierunkiem pana Roberta Jędrzejewskiego , który wykonał pastorałkę: „Hola, hola pasterze z pola”   oraz wystąpili soliści: Julia Matczak, która wykonała utwór „List do Mikołaja” oraz Urszula Żochowska z  pastorałką „Bambino Jazzu”.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 18 stycznia w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas I-III zespoły:

I miejsce- zespół „Gwiazdeczki” w składzie:  Julia Bochyńska, Pola Kuciak, Maria Włodarczyk, Hanna Rudnicka, Amelia Króliczak i Kinga Sitarska

Kategoria klas I-III soliści:

Zostały przyznane ex aequo  dwa pierwsze miejsca, które zajęły:

Marcelina Więsek i Julia Kołodziejak

Kategoria klas IV-VI zespoły:

II miejsce- zespół wokalno-instrumentalny w składzie:  Kalina Staszewska, Aleksander Klata,  Marta Chojnacka, Katarzyna Rosa, Łucja Żochowska, Maria Miazgowska.

 

Kategoria  klas VII-VIII zespoły:

II miejsce- zespół w składzie: Mateusz Gawor, Agata Ziemian, Urszula Żochowska, Julia Matczak

Kategoria klas VII-VIII soliści:

II miejsce- Urszula Żochowska

Wyróżnienie -  Julia Matczak

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze artystycznej.