header.jpg

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Utworzono: poniedziałek, 25, luty 2019

DEP 1

Z okazji obchodzonego 23 lutego Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, nauczyciele wspomagający stworzyli tablicę informacyjną. Wiadomości tam zamieszczone  w sposób przystępny przybliżyły  uczniom naszej szkoły, czym jest ta coraz częściej diagnozowana u dzieci i dorosłych choroba.

 

DSC08771

Celem podjętych działań było upowszechnianie wiedzy na temat depresji oraz zachęcanie chorych do leczenia i dzielenia się z bliskimi lub specjalistami swoimi problemami.

Na tablicy znalazły się treści informujące czym jest depresja, jakie są jej przyczyny i objawy oraz co poza specjalistyczną pomocą pozytywnie wpływa na osoby zmagające się z nią.

Całości dopełniły  kolorowe kartki rozmieszczone na drzwiach sal na I i II piętrze, które informują uczniów jakie produkty sprzyjają dostarczeniu do organizmu tryptofanu, składnika niezbędnego do produkcji serotoniny, tzw. hormonu szczęścia.

Jedną z najważniejszych poruszonych kwestii była informacja dotycząca osób i miejsc do których uczniowie mogą się zgłosić, by uzyskać pomoc w  trudnej dla nich sytuacji.  

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z materiałami opublikowanymi na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji: https://www.ore.edu.pl/2019/02/23-lutego-2019-ogolnopolski-dzien-walki-z-depresja/?fbclid=IwAR3x_0Y7hCRJzqKAwVm5f-aXAIVdeJR3LRcN-gQMg0PFOmzlPQiAO3u-eBo

                                        Kalbarczyk-Gmurek Karolina

Kosińska Anna

Pastuszko-Mazur Katarzyna

Smółka-Rychlewska Agnieszka