header.jpg

Uczniowie naszej szkoły wśród laureatów Festiwalu Poezji Patriotycznej

Utworzono: poniedziałek, 04, marzec 2019

logo

            Za nami VI. edycja Festiwalu Poezji Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. W patio Kramnic Miejskich w Sochaczewie w 1 i 2 marca mogliśmy usłyszeć piękne wiersze i poezję śpiewaną opisującą trudne losy naszego narodu, jego heroizm, bohaterów wojen i powstańczych zrywów. Festiwal był częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na ziemi sochaczewskiej. W eliminacjach wzięła udział rekordowa liczba 206 uczestników.

 

Nie mówię szeptem 8

            Przegląd, jak co roku, zorganizowały Stowarzyszenie „Sochaczew Daj się Ponieść” oraz Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM w Sochaczewie. Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta i burmistrz Piotr Osiecki.

            Młodzi artyści z terenu powiatu sochaczewskiego startowali w kilku kategoriach wiekowych: I.  kat. (klasy I-III  szkoły podstawowe), II. kat. (klasy IV-VI szkoły podstawowe), III. kat. (klasy VII        i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum), IV. kat. (szkoły średnie i  dorośli). W każdej kategorii wiekowej rywalizowano w konkursie recytatorskim i wokalnym.

            Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie odnieśli w tegorocznym festiwalu znaczące sukcesy:

  • Marcelina Więsek- I. miejsce w I. kategorii wiekowej, poezja patriotyczna; I. miejsce w I. kategorii wiekowej, pieśń patriotyczna;
  • Julia Kołodziejak - II. miejsce w I. kategorii wiekowej, pieśń patriotyczna;
  • Szymon Mikołajczyk – wyróżnienie w I. kategorii wiekowej, poezja patriotyczna;
  • Aleksandra Sobota - I. miejsce w III. kategorii wiekowej, poezja patriotyczna.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!

Tomasz Daczko