header.jpg

I Gminny Festiwal Piosenki The Voice of Teresin

Utworzono: wtorek, 28, maj 2019

tk DSC09053

Mając na uwadze duże zainteresowanie młodzieży programami rozrywkowymi typu talent show, jak również ich rosnącą pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim, w Szkole Podstawowej w Teresinie zorganizowano bezprecedensowe na terenie Gminy Teresin wydarzenie artystyczne - Festiwal Piosenki Polskiej i Angielskiej The Voice of Teresin.  Organizatorzy Festiwalu postawili sobie za cel promowanie lokalnych młodych talentów, jak również ukazanie wartości poprawnego posługiwania się językiem polskim oraz językiem angielskim. Zależało nam też, aby spotkanie młodzieży i ich opiekunów ze szkół istniejących na terenie Gminy Teresin przyczyniło się do lepszego poznania, wymiany doświadczeń i integracji środowisk szkolnych.

tk DSC09057

27 maja 2019 r. w świetlicy szkolnej zgromadzili się utalentowani wokalnie uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Teresin wraz ze swoimi nauczycielami i opiekunami. Każda szkoła wyłoniła maksymalnie trzech wokalistów w następujących kategoriach wiekowych: I kategoria: klasy 1 – 3 Szkoła Podstawowa,  II kategoria: klasy 4 – 6 Szkoła Podstawowa i III kategoria: klasy 7 – 8 i Gimnazjum.  Każdy z dziewiętnastu uczestników konkursu przygotował i zaprezentował wybrany przez siebie utwór muzyczny w języku polskim lub angielskim. 

tk DSC08983

Występom uważnie przysłuchiwało się jury w składzie: Joanna Cieśniewska – instruktor sekcji wokalnej  w Teresińskim Ośrodku Kultury, autorka tekstów i muzyki, Paweł Dałkiewicz – z wykształcenia muzyk, kompozytor, aranżer, instruktor gry na wielu instrumentach, artysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym oraz  Sara Sader – pochodząca z Kanady mieszkanka naszej Gminy, native speaker  j. angielskiego i studentka uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych w Warszawie.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, goście konkursowi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Po burzliwej naradzie jury przyznało następujące nagrody:

Kategoria klas 1 – 3 SP:

I miejsce  - Julia Kołodziejak, SP Teresin

II miejsce – Maria Pietrak, SP Teresin

III miejsce – Marcelina Więsek, SP Teresin

 

Kategoria klas 4 – 6 SP:

I miejsce – Katarzyna Rosa, SP Teresin

II miejsce – Joanna Zemła, SP Teresin

II miejsce – Maja Piotrowska, SP Teresin

 

Kategoria klas 7 – 8 SP i Gimnazjum 

I miejsce – Zuzanna Gołąb, Gimnazjum Teresin

II miejsce – Wiktoria Kornacka, SP Teresin

III miejsce – Sara Sałasińska, SP Szymanów

 tk DSC09025

Szczególne wyróżnienie spotkało Urszulę Żochowską z klasy 8 SP w Teresinie, której przyznano Grand Prix Festiwalu za najbardziej wyjątkowy występ w tej edycji konkursu. Ula doskonale zaśpiewała piosenkę w języku angielskim z repertuaru Vance Joy pt.: Riptide, akompaniując przy tym samodzielnie na ukulele. W nagrodę otrzymała bon na zakupy w Empiku w wysokości 100 zł.

Przyznano też dwa szczególne wyróżnienia dla uczestników, którzy zdaniem jurorów mają dobry potencjał artystyczny. Otrzymali je: Amelia Smotarska z SP w Paprotni oraz Wiktor Kwiatkowski z SP w Budkach Piaseckich.

Pozostali wyróżnieni uczniowie to: Magdalena Niewiadomska, Aleksandra Szybka, Weronika Skrzypczuk i Natalia Kowalczyk z SP w Paprotni, Wiktoria Ziółkowska z SP w Szymanowie oraz Julia Jarzyńska i Kacper Ziejewski z SP w Budkach Piaseckich.  Każdy z wyróżnionych uczestników konkursu został nagrodzony drobnymi upominkami, natomiast  nauczyciele: Pani Krystyna Grzywińska z SP w Budkach Piaseckich, Pan Jacek Wiśniewski z SP w Paprotni oraz Pan Janusz Przydworski z SP w Szymanowie, otrzymali dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie i zgłoszenie swoich uczniów do udziału w festiwalu.

Satysfakcjonujący przebieg  Festiwalu The Voice of Teresin zależał w znacznej mierze od środków finansowych. Organizatorzy imprezy wyrażają serdeczne podziękowanie instytucjom i osobom, których wsparcie finansowe pozwoliło na zakup statuetek, nagród rzeczowych, upominków i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Podziękowania kierujemy do: Urzędu Gminy Teresin, Gminnej Spółdzielni  „Samopomoc Chłopska” w Teresinie, Banku Spółdzielczego w Teresinie, Pana Zbigniewa Podlasińskiego, właściciela Domu Handlowego „Jetta” oraz Pana Pawła Wróblewskiego, radnego Gminy Teresin.

Jesteśmy przekonani, że Państwa pomoc jest wkładem w tworzenie lokalnej kultury, jak również integracji środowisk szkolnych z terenu Gminy Teresin.

Organizatorzy Festiwalu

ze Szkoły Podstawowej

w Teresinie

Zobacz Galerię Zdjęć