header.jpg

Sprzątanie świata

Utworzono: czwartek, 17, wrzesień 2020

Drodzy Uczniowie.

Jak co roku we wrześniu organizowane jest Sprzątanie świata. W tym roku Polskę sprzatamy w dniach 18-20 września pod hasłem: "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Niestety nie wybierzemy się tym razem aby wspólnie oczyścić okolicę. Jednak prosimy: nie rezygnujcie z tych działań!!!

Proponujemy Wam indywidualny udział w akcji. Może w Waszej okolicy jest teren mocno zaśmiecony i warto go posprzątać? Zaproście do działania swoich bliskich i wspólnie zadbajcie o naszą Planetę. Chętni mogą wysłać fotograficzną dokumentację ze swoich działań do swojego nauczyciela biologii lub przyrody, a uczniowie klas 0-3 do wychowawcy. Zdjęcia należy wysłać jako załącznik na e-dziennik lub przez aplikację Teams. Za proekologiczna postawę uczniowie zostaną nagrodzeni za aktywność na rzecz dbania o środowisko naturalne.
Pamiętajcie także o trwającej w naszej szkole akcji Nakrętka. Wielu z Was już przyłączyło sie do zbierania korków i nakrętek. Tegoroczne hasło Sprzątania Świata jak najbardziej dotyczy naszej szkolnej akcji. Jeśli masz w domu korki i nakrętki przynieś je koniecznie do szkoły. Informację o tym przekaż nauczycielowi geografii- Pani Hannie Turczyńskiej lub swojemu wychowawcy w klasach 0-3.
Wszystkich uczniów zachęcamy do dbania o środowisko naturalne. Wspólnie możemy zrobić więcej dla Ziemi!!!
Zapraszamy.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych