header.jpg

Dzień Postaci z Bajek

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2022

1214p
Kto z Was nie chciał być królewną, wróżką, dzielnym rycerzem, czy piratem … W naszej szkole bajkowo zrobiło się 4 listopada za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Bajki bowiem odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, rozweselają, bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Nic dziwnego, że bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta przypadającego -
w dniu 5 listopada. Wbrew pozorom data ta nie jest przypadkowa, jest to dzień urodzin Walta Disney’a, legendy animacji i filmów dla dzieci.

Ponieważ bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami, w tym dniu chętne dzieci z klas 0 - V oraz nauczyciele przebrani byli w bajkowe stroje. Wolontariusze w klasach młodszych czytali uczniom bajki, a na długiej przerwie nie zabrakło zabaw – rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy postacie, rekwizyty i tytuły znanych baśni, kolorowaliśmy duże kolorowanki, składaliśmy puzzle. Dzieci mogły też na chwilę stać się Kopciuszkiem i spróbować swoich sił przy rozdzielaniu grochu od fasoli, bądź jak Bob Budowniczy stworzyć budowle przestrzenne z klocków, a

grupa taneczna porwała nas do wspólnego tańca.

Ten wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości, był doskonałą możliwością do wspólnej zabawy, a także okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, sposobem wzbogacania wyobraźni oraz źródłem bogatych przeżyć i wrażeń.

Poniżej fotograficzna relacja z wydarzenia.

https://tiny.pl/wcqp6

Za rok zapraszamy ponownie!

Organizatorzy