header.jpg

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH IV-VIII

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2022

ak IMG 0844

  10 listopada na 3 godzinie lekcyjnej  w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla uczniów klas 4-8.

ak IMG 0855

Apel zorganizowano, aby upamiętnić 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

ak IMG 0834

Dzięki scenkom odegranym przez uczniów klasy 8e, wszyscy uczniowie mogli przypomnieć sobie realia w jakich żyli Polacy w 1918 roku. Wysłuchali też pieśni patriotycznych wykonanych  przez chór uczniów  i wokalistki : J. Kołodziejak i M.Więsek.

ak IMG 0851

Na zakończenie sprawdzano wiedzę słuchaczy. Okazało się, że słuchali bardzo uważnie, gdyż odpowiedzieli poprawnie na wszystkie zadane pytania,  dotyczące roku  w którym Polska odzyskała niepodległość. Nasza szkoła wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu o 11.11. O tej godzinie  w poszczególnych klasach zaśpiewano polski hymn.

Organizatorzy: M.Pietz, R. Jędrzejewski, A Jaworska, K. Kalbarczyk- Gmurek