header.jpg

Sukcesy wokalne uczniów w POWIATOWYM KONKURSIE PATRIOTYCZNYM

Utworzono: czwartek, 24, listopad 2022

FB IMG 1669142867996

3 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Patronat na konkursem objął Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki. 

Do konkursu przystąpiło 17 szkół z Powiatu Sochaczewskiego. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie: IWONA NIEMYJSKA – dyrygent chóru i orkiestry smyczkowej I stopnia
w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie; ANNA WRÓBLEWSKA – pedagog fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie; DARIUSZ KOSIŃSKI – nauczyciel muzyki, instrumentalista, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie – po wysłuchaniu 54 utworów o tematyce przyznało nagrody i wyróżnienia.

Szkołę Podstawową w Teresinie reprezentowali uczniowie z koła muzycznego z klas 2-3: zespół: Amelia Poziomka, Oliwia Kata i Hanna Zieja, który wykonał piosenkę pt. „My Pierwsza Brygada” oraz Marcelina Miękus, która zaśpiewała piosenkę „Ojczyzna”.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-III   zwyciężyła MARCELINA MIĘKUS, która jako laureatka I miejsca wystąpiła w Koncercie Galowym w Kramnicach Miejskich.

W kategorii klas 4-6 II miejsce zajęła JULIA KOŁODZIEJAK, która wykonała piosenkę „Miejcie nadzieję”. Natomiast w kategorii klas 7-8 i szkół średnich piosenką „Ojczyzno ma” II miejsce wyśpiewała MARCELINA WIĘSEK. Starsi uczniowie  zostali przygotowani przez pana Roberta Jędrzejewskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.