header.jpg

Podsumowanie konkursu

Utworzono: czwartek, 22, grudzień 2022

221222 p

W okresie przedświątecznym w naszej szkole przeprowadzono kilka konkursów związanych z tradycjami bożonarodzeniowymi. Wśród nich odbył się „Konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy” w języku niemieckim. 

Głównym celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego, jak również rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym Niemiec oraz zachęcanie uczniów do kreatywności i twórczości. Kalendarz adwentowy to typowo niemiecka tradycja, zgodnie z którą dzieci otrzymują 1 grudnia kalendarz z 24 okienkami lub przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Uczniowie klas 7 i 8, którzy uczą się języka niemieckiego w naszej szkole, dostarczyli 15 przepięknych i niezwykle pomysłowo wykonanych kalendarzy. Prace zostały wyeksponowane w pracowni języka niemieckiego i poddane głosowaniu, w którym udział wzięli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Głosowanie zostało przeprowadzone w sposób anonimowy z wykorzystaniem narzędzia online „Mentimeter”. Jego wyniki przedstawiają się następująco:

1. miejsce – KACPER BEDNARSKI, kl. 7A

2. miejsce – ANTONINA GOGÓŁ, kl. 7b

3. miejsce – OLIWIER POPŁAWSKI, kl. 8c

Wyróżnienia: LENA BARGIEŁ kl. 8e, OLIWIA ZAGAJEWSKA kl. 8a, RADOSŁAW BEDNARZ kl. 7b.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w pierwszym tego typu konkursie w naszej szkole, a także za niezwykły wysiłek i staranność włożone w wykonanie kalendarzy adwentowych w języku niemieckim.

ZOBACZ prezentację